Тиждень.ua: Чи бачите ви можливість все ще зменшити напругу в Криму?
Ми маємо зробити все, що в наших силах, однак я поки не бачу ніяких симптомів з боку російської сторони щодо деескалації. Інформація, яку ми отримуємо, викликає стурбованість. Тим не менше, я все ще вірю, що це можливо. Європейський Союз має бути активним у посередництві. Воно може відбуватися, як за лідерства ЄС, так і за лідерства однієї з міжнародних організацій. Це здається досить важким, оскільки Росія не відповідає на заклики України співпрацювати в рамках двосторонніх угод чи багатосторонніх угод, таких, як Будапештський меморандум 1994 року. Тож, побачимо, як ситуація розвиватиметься.
Тиждень.ua: Велика Британія виступила з пропозицією застосування санкцій до Росії. Чи підтримуєте ви таку позицію?
Так, це може бути корисним, і зараз такі варіанти – у вигляді спрямованих санкцій проти російських чиновників – розглядаються. Вони, звичайно, можуть бути реалізовані, якщо ситуація погіршуватиметься.
Читайте також: Світ про окупацію Криму: пошук інструментів впливу на РФ, страх війни та фактологічні помилки
Тиждень.ua: Ви не побоюєтесь, що економічні інтереси окремих країн ЄС можуть перевищити політичні інтереси?
Мені важко передбачити, однак ми обговорюємо це питання, і різні підходи до його вирішення: багатосторонні, двосторонні, залучення всіх міжнародних організацій.
Тиждень.ua: Як швидко може бути створена місія ОБСЄ, про що домовилися міністри ЄС, для вивчення ситуації на місці?
Не так просто на це відповісти. Сподіваюсь, що тиждень – це достатній термін. Звичайно, що створення такої місії мусить відбуватися якомога швидше, враховуючи складну ситуацію в Криму.