Світ

Моніторинг Runet: справа Дурова закрита, російських чиновників навчать «не шпигувати», підручник з історії по-путінськи

blog4est.ru
Топовими темами у російських ЗМІ минулого тижня були протиріччя в нових підручниках з історії, ініційованих Путіним; рекомендації чиновникам щодо особового застосування інтернет-пристроїв та поставлена крапка у розслідуванні ДТП за участю засновника "Вконтакті".

ЗА ПЕРЕСИЛАННЯ ДОКУМЕНТІВ ЧЕРЕЗ GMAIL РОСІЙСЬКИМ ЧИНОВНИКАМ ЗАГРОЖУЄ ДО 20 РОКІВ

Депутат Держдуми просить уряд, ФСБ, Міноборони та Мінкомзв'язку розробити інструкцію щодо роботи з іноземними інтернет-сервісами.

Автор закону Ілья Костінов пропонує створити для цих чиновників і представників Міноборони рекомендації з особового застосування інтернет-пристроїв і сервісів американських компаній - щоб службовці розуміли: пересилаючи службову інформацію через американські сервіси, вони не тільки поповнюють «досьє» особисто на себе і свою організацію, а й можуть надати консультаційну чи іншу допомогу іноземній державі.

КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ПРОТИ ЗАСНОВНИКА «ВКОНТАКТІ» ПАВЛА ДУРОВА ЗАКРИТО

Справа була заведена за фактом наїзду автомобіля Mercedes на інспектора ДАІ, який вимагав зупинитися. Інспектор отримав травми, а автомобіль поїхав. Дуров заявляв, що «депеесніків не збивав», а представник «Вконтакті» додавав, що «Павло Дуров ходить пішки або їздить на метро, ​​у нього немає автомобіля».

Слідство з'ясувало, що за кермом Mercedes перебував все ж Дуров. Проте слідчі правопорушення визнали адміністративним.

ЄДИНИЙ ПІДРУЧНИК З ІСТОРІЇ РОСІЇ «ВІД ПУТІНА»

Підготовка єдиного підручника історії, яку запустив на початку року Владімір Путін, йде повним ходом. Проте ні в суспільстві, ні серед професіоналів консенсусу з багатьох ключових моментів немає.

У новому стандарті викладання історії Росії буде завершено до кінця року, багато подій та персоналій будуть представлені з різних точок зору. Наприклад, про Сталіна школярам розкажуть у контексті індустріалізації, "п'ятирічки", першу радянську конституцію, але також пом'януть репресії, ГУЛАГ і культ особистості.

Плюси і мінуси підходів до управління державою автори концепції пропонують розглядати при обговоренні персони практично кожного вітчизняного правителя, за деяким винятком.

У РОСІЇ ПРИЙНЯТО ЗАКОН, ЯКИЙ ЗАХИЩАЄ ПОЧУТТЯ ВІРЯН

Депутати захистили почуття віруючих від образ: кривдники можуть бути покарані до 3 років позбавлення волі. З точки зору юристів, закон викликає ряд питань - чому образа віруючих є кримінальним злочином, у той час як інші групи громадян можна ображати, ризикуючи звільнитися лише адміністративним покаранням. А відсутність чіткого правового визначення понять «неповаги до суспільства» і «образи почуттів» призведе до того, що суду доведеться залучати до своєї роботи величезну кількість експертів галузі філософії та релігійної психології.

АМЕРИКАНЦІ ПОКРИТИКУВАЛИ ПУТІНА ЗА АНГЛІЙСЬКУ

Глава російської держави звернувся по відео до делегатів напередодні 153-Ї Генеральної асамблеї Міжнародного бюро виставок, представляючи свою країну як кандидата на проведення "Експо-2020".

Видання The Washington Post стверджує, що при всій своїй привабливості Путін говорить англійською "трохи незграбно". У статті йдеться, що це виглядає якось дивно для тих, хто звик бачити Путіна в образі справжнього чоловіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.