Міністр енергетики США приїде до України

2 Листопада 2018, 09:37

Міністр енергетики США Рік Перрі відвідає Україну, Польщу та інші країни східної Європи з метою запропонувати альтернативу російському газу і вугіллю. Про це 2 листопада повідомляє Reuters.

 

Під час візитів міністр планує обговорити широке коло питань: від ядерної енергії та кібербезпеки до експорту вугілля і скрапленого природного газу, йдеться в повідомленні міністерства енергетики США.

 

Також повідомляється, що адміністрація Трампа шукає іноземні ринки для вугілля, оскільки внутрішнє споживання знизилося до найнижчого рівня з 1983 року через закриття вугільних електростанцій.

 

У повідомленні зазначається, що Сполучені Штати позиціонують свій СПГ як більш надійний, ніж газ з Росії, що надходить по трубопроводу, але скраплений природний газ дорожчий через витрати на транспортування і стиснення.

 

Як повідомлялося,  у липні 2017 року ПАТ "Центренерго", одна з найбільших енергетичних компаній України, погодилося купити 700 000 тонн американського вугілля.

 

Крім того, минулого місяця найбільша в Польщі газова компанія PGNiG погодила умови угоди з купівлі скрапленого природного газу (СПГ) в американської компанії Venture Global LNG в рамках переходу до скорочення залежності від Росії.