НОВИНИ

Україна почала купувати американське вугілля

Перші 85 тис. тонн мають прибути в порт "Южний" на початку вересня, а наприкінці місяця прибудуть наступні 120 тис. тонн.

Українська державна компанія "Центренерго" домовилася про постачання із США 700 тис. тонн вугілля антрацитової групи до кінця 2017 року. Про це заявив директор "Центренерго" Олег Коземко.

Вугілля постачатиме американська компанія XСoal Energy & Resources, виконавчий директор якої Ерні Трашер приїхав до України презентувати проект.

"У штаті Пенсильванія ми відвідали 5 великих вуглевидобувних підприємств. Найкраща пропозиція була від Xcoal. Контракт підписали на постачання 700 тис. тонн вугілля до кінця цього року", - сказав Коземко.

За його словами, перші 85 тис. тонн мають прибути в порт "Южний" на початку вересня, а наприкінці місяця прибудуть наступні 120 тис. тонн.

Читайте також: У Ахметова заявили, що вугілля із шахт окупованого Донбасу продають через Росію до Туреччини

Керівник "Центренерго" також зазначив, що вартість кожної поставки відрізнятиметься, а ціна вугілля першої партії становитиме $113 за тонну.

Наступного року Україна може закупити ще більше американського вугілля - до 2 млн тонн.

Представник американської компанії Xcoal Ерні Трашер зазначив, що енергетичне вугілля надходитиме зі США в Україну вперше.

Зазначимо, що державна компанія "Центренерго" володіє кількома теплоелектростанціями, які потребують вугілля антрацитової групи, зокрема, Трипільською ТЕС у Київській області та Зміївською ТЕС у Харківській області. У "Центренерго" заявили, що все вугілля зі США йтиме саме на Трипільську ТЕС.

Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що США готові продавати вугілля Україні та іншим державам світу, які мають у цьому потребу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.