«Всі ці рішення приймалися з грубим порушенням Конституції України та законів України і тому є нелегітимними», – наголосив Петренко.
Зокрема, призначення Сергія Аксьонова Головою Ради міністрів АРК було здійснено з порушенням частини четвертої статті 136 Конституції України, частини першої статті 37 Конституції Автономної Республіки Крим, затвердженої Законом України від 23 грудня 1998 року №350-ХІV, пункту 21 частини другої статті 9 Закону України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим», статті 7 Закону України «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим.
Разом з тим, зазначається в повідомленні, рішення про проведення референдуму по статусу Криму і відставку Уряду автономії взагалі приймалися у захопленому будинку ВР АРК та були повністю сфальсифікованими – за вказівкою спікера ВР АРК голосування відбувалося картками-дублікатами, а не особисто депутатами ВР Криму, які під час голосування були відсутні у залі засідань.
«Більше того, таке рішення було прийнято попри те, що стаття 137 Конституції України взагалі не передбачає можливості призначення місцевого референдуму щодо визначення самостійного статусу Автономної Республіки Крим», – повідомив міністр юстиції.
Петренко наголосив, що всі представники органів місцевого самоврядування, які брали участь у прийнятті подібних незаконних рішень, понесуть за свої дії встановлену законом відповідальність. Оскільки законодавство України містить чіткий правовий механізм протидії подібним неконституційним діям, Міністерство юстиції вживе вичерпних заходів щодо скасування вищевказаних правових актів.
Як повідомлялось, 27 лютого парламент Криму, який зранку був захоплений невідомими, які назвали себе "самообороною російськомовних громадян", прийняв постанову про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим.
Згодом ЗМІ повідомили, що під час засідання у сесійній залі перебувало 53 депутата, однак кілька з них залишили засідання, серед яких і депутати від "Русского єдінства" Сергій Шувайников і Яніна Павленко.
Під час розгляду питання про відставку Могильова і призначення Аксьонова розгорівся скандал і умовна група депутата Олександра Мельника – а це більше 10 осіб – не брала участі в голосуванні.
Нагадаємо також, що напередодні депутати Донецької міськради звернулися до облради з вимогою негайно призначити референдум про подальшу долю Донбасу.