«Хочу заявити, що жодного десанту у Львові не буде – в категоричній формі заявляю. Ми закликали, щоб 9 травня всі разом поклали квіти, а потім хто хоче, може квітку покласти, чи свічку, чи молебень у церкві, чи десь там на могилах – може такі речі зробити у тільки в індивідуальному порядку», – зазначив Михайло Курочка під час засідання президії Львівської обласної ради 7 травня.
Окрім того, у відповідь на запитання депутатів Львівської обласної ради Курочка запевнив, що розгорнути у Львові червоний прапор «розміром з кімнату» міліція теж не дозволить.
«Ми, напевне, є тою структурою, яка найбільше зацікавлена у спокої. Сьогодні ми, принаймні, найбільше проводимо консультацій з усіма зацікавленими особами, які будуть брати участь в тих чи інших заходах», – наголосив заступник начальника ГУ МВС у Львівській області.
Також Курочка повідомив, що на 9 травня у Львові не буде обмеження руху транспорту, і міліція не перекриватиме рух на окремих вулицях.
Крім цього, охорону громадського порядку забезпечуватимуть 1,5 тис. працівників міліції.
На запитання, чи плануються посилені заходи з охорони громадського порядку у Львові на 9 травня, начальник міліції Львова Сергій Зюбаненко відповів: «Звісно, що плануються – безпрецедентні. Буде до 1,5 тис. працівників міліції забезпечувати охорону громадського порядку. За нашими розрахунками, особового складу і резерву має вистачити для забезпечення і реагування на будь-які ситуації, які можуть розгортатися».
Щодо інформації про можливі провокації у Львові на 9 травня головний міліціонер Львова зазначив: «Ми цю інформацію вивчаємо. Я не можу вам зараз сказати, це – оперативна інформація».
Нагадаємо, голова Львівської обласної організації Антифашистського комітету України Олександр Калинюк заявив, що у Львові 9 травня будуть відзначати під червоним прапором Перемоги, незважаючи на заборони Львівської міськради.
Як повідомлялося, сесія Львівської міськради 26 квітня прийняла постанову «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова». Мова йде про заборону використання символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території міста, на будівлях державних установ та комунальних підприємств міста, під час проведення масових заходів. Пізніше прокуратура оскаржила це рішення.