“Мільярд для Донбасу”: Хто спонсорує відновлення регіону

25 Листопада 2014, 18:03

Агентство з відновлення Донбасу

У вересні уряд оцінив збитки на Донбасі в майже 12 млрд грн. Для відбудови зруйнованої інфраструктури створили спеціальне Агентство з відновлення Донбасу, яке очолив Андрій Ніколаєнко – в часи Януковича голова Кіровоградської ОДА, відомий критикою Майдану та залякуваннями місцевих активістів.

У жовтні уряд затвердив план заходів з відновлення пошкоджених об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем життєзабезпечення на території Донецької та Луганської областей. 

В листопаді Кабінет міністрів України виділив 300 млн грн на проекти відновлення тих районів Донецької та Луганської областей, які контролюються українською владою. 

Крім того, дев’ять ОДА зголосилися відновити зруйновані школи Луганщини.

Зокрема, шефство над конкретними пошкодженими школами та лікарнями у Луганській області взяли Черкаська,Сумська, Миколаївська, Хмельницька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Львівська та Запорізька облдержадміністрації.

Міжнародна допомога для відновлення регіону

Свого часу президент України Петро Порошенко заявив, що розраховує зібрати до Фонду відновлення Донбасу від країн-донорів щонайменше $1 млрд.

Відомо, що ЄБРР виділить €0,7 млрд на відновлення Донбасу. 

Європейська комісія виділила €22 млн, щоб допомогти населенню регіонів України, які страждають від наслідків військового конфлікту. Фінансування складалося з двох частин – €5 млн гуманітарної допомоги та €17 млн допомоги на розвиток. Згодом Європейський Союз заявив, що готовий збільшити фінансову допомогу переселенцям в Україні.

Білий дім вирішив надати для цих цілей майже $7 мільйонів фінансової допомоги. Крім того, американське посольство в Україні виділило $50 тис. на допомогу мешканцям сходу України, які постраждали від дій проросійських бойовиків.

Також в ООН заявили, що нададуть місцевим громадам понад $700 тис. на відновлення регіону.

Згодом уряд Японії повідомив, що виділить Україні грантову допомогу у розмірі $300 тис.

Крім того, у листопаді стало відомо про спільну програму  ООН і Японії з відновлення інфраструктури, необхідної для надання соціальної допомоги населенню на Сході України. На проект, розрахований на рік, уряд Японії виділив $5 млн 782 тис. Проект передбачає відновлення систем водопостачання та санітарно-гігієнічних послуг в школах. Також, за допомогою ООН, школи на Сході України отримають нове обладнання, меблі та навчальні матеріали.

Дитячий фонд ООН зібрав $7 млн допомоги сім'ям Донбасу. Також у ЮНІСЕФ анонсували трирічну програму підтримки України, розроблену разом з іншими агенціями ООН.

Крім того, в листопаді на Дніпропетровщині переселенці з Донбасу отримали від ООН понад 3,5 млн грн. Загалом надали допомогу 704 сім'ям.

Разом з тим Німеччина пообіцяла надати Україні 500 млн  на відновлення інфраструктури Донбасу. 

Також Німеччина виділить 25 млн на будівництво житла для вимушених переселенців.

Гуманітарна допомога для переселенців

У жовтні гуманітарну допомогу Донбасу вартістю €7 млн спрямувала Німеччина. До цього вантажу входили пересувні житлові будиночки, кухні, пральні машини, будівельні матеріали для відновлення зруйнованих будівель, генератори, цистерни для води та дизельного пального, обігрівальні прилади, а також ковдри, одяг, ліжка, медичні матеріали, предмети гігієни та інше.

Нещодавно стало відомо, що уряд Болгарії надасть Україні гуманітарну допомогу у розмірі 50 тис. 

Крім того, Малопольське воєводство Польщі надало допомогу українським лікарням – в основному, це ліки і перев'язувальні матеріали. Вартість надісланих в Україну медикаментів – понад 200 тис. злотих (понад 45 тис.)

Згодом повідомили, що польська благодійна католицька організація Caritas розпочинає проект з надання гуманітарної допомоги внутрішнім переселенцям в Україні.

Литовське товариство Червоного Хреста зібрало понад $18 тис. для допомоги Східній Україні. Кошти переведуть Міжнародному комітету Червоного Хреста, вони будуть використані для відновлювальних робіт, а також для купівлі медикаментів в Донецькій і Луганській областях.

.

94