НОВИНИ

ЄС готовий збільшити фінансову допомогу для переселенців

Рада ЄС закликає всі сторони дотримуватися норм міжнародного права для захисту цивільного населення.

Європейський Союз готовий збільшити фінансову допомогу переселенцям в Україні додатково до вже виділених 63 млн євро. Про це йдеться у висновках Ради глав МЗС країн ЄС за підсумками засідання, що відбулося 20 жовтня.

У висновках Євросоюз знову висловив стурбованість з приводу погіршення гуманітарних наслідків кризи у Східній Україні. При цьому Рада ЄС закликає всі сторони повною мірою дотримуватися норм міжнародного права для захисту цивільного населення і гуманітарного персоналу і забезпечити безперешкодний доступ для гуманітарних організацій, а також висловлює своє прагнення допомогти в цій ситуації.

"Рада вітає зусилля Європейської комісії та держав-членів ЄС по наданню підтримки нужденному населенню, яка вже склала 63 мільйонів євро. ЄС і держави-члени, як і раніше націлені збільшити допомогу потерпілому населення за рахунок додаткового фінансування або за допомогою цілеспрямованої і скоординованої допомоги у негрошовій формі", - йдеться у висновках.

Крім того, Рада ЄС заявляє про готовність збільшити фінансування і будь-яку іншу допомогу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка працює в Україні.

Крім іншого, у своїх висновках ЄС знову підкреслив необхідність дотримання мінських домовленостей усіма сторонами конфлікту, а також підтримав розширення моніторингової місії в Донбасі.

При цьому, коментуючи можливі місцеві вибори на територіях з особливим статусом, у Раді ЄС підкреслили, що вони повинні бути проведені також у відповідності з мінськими домовленостями. Будь-які інші вибори ЄС не визнає.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія виділить 22 мільйони євро на підтримку жителів тих регіонів України, які постраждали від військового конфлікту.

Нагадаємо, 20 жовтня Рада прийняла закон про внутрішньо переміщених осіб. Згідно із законом, переселенців повинні забезпечити належними умовами соціальної адаптації, тимчасовим житлом, сприяти в працевлаштуванні та навчанні тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.