Про це сказано у повідомленні прес-служби президента Росії з посиланням на його брифінг за підсумками переговорів з головою державного комітету оборони Північної Кореї Кім Чен Іром.
"А які це умови (співробітництва)? Це умови приблизно такі самі, як і з Білоруссю. І, хоча наші колеги відразу ж відхрестилися від цього, сказали: "Знаєте, нас це не влаштовує", – я вважаю, що квапитися не треба", – заявив Мєдвєдєв.
За його словами, чинна газова угода між Росією й Україною, яку українська сторона хоче переглянути, має виконуватися.
Що ж стосується майбутнього енергетичних відносин, то, за словами Мєдвєдєва, Росія готова розглядати різні варіанти.
"Але я вам скажу прямо – нехай Україна нас зацікавить, щоб нам було цікаво думати про таке співробітництво на майбутнє", – зазначив глава російської держави.
І відразу привів у приклад Білорусь.
"З Білоруссю в нас теж були свої проблеми й дуже серйозні – і по газовому співробітництву, але ми вийшли на нормальний рівень взаєморозуміння. Білорусь сьогодні є членом Митного союзу, і ми домовилися про те, що Росія купує "Белтрансгаз" практично на 100 відсотків. Це створює нові умови. Тому до них, як було сказано нашим урядом, буде застосована так звана інтеграційна знижка", – заявив Мєдвєдєв.
За його словами, таким шляхом потрібно йти й Україні.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров виключає розвиток енергетичної галузі України за білоруською моделлю.
На думку прем'єра, торгово-економічні відносини між Україною й Росією мають бути рівноправні і взаємовигідні, а розвиток енергетичної галузі України визначається до того ж умовами її участі в Європейському енергетичному співтоваристві.
У частині розвитку газового сектора ці умови передбачають розподіл функцій поставок і транзиту газу, а також рівний доступ до газотранспортної системи всіх учасників ринку.