НОВИНИ

Газпром пропонує Україні білоруську модель співпраці

Розвиток співпраці Росії і України в газовій сфері міг би будуватися за тією ж моделлю, що і з Білоруссю. Про це заявив глава «Газпрому» Олексій Міллер за підсумками зустрічі у Москві з міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойком.

З обома керівниками нафтогазових компаній України та Росії зустрівся 15 серпня  президент Росії Дмитро Медведєв.

На зустрічі обговорювалася співпраця в газовій сфері. Як повідомив за підсумками бесіди журналістам Олексій Міллер, Юрій Бойко представив пропозиції щодо розвитку газотранспортного співпраці між Україною та Росією, які охоплюють «не тільки співробітництво в газотранспортній сфері, а й співробітництво в інших напрямках».

Київ домагається перегляду газової угоди, укладеної в період прем’єрства Юлії Тимошенко на початку 2009 року.

«Ми вивчимо ці пропозиції і дамо їм оцінку, і направимо відповідь українським друзям», – заявив Міллер.

За його словами, «на думку «Газпрому», розвиток співробітництва в газовій сфері міг би будуватися за тією ж моделлю, за якою ми працюємо з нашими білоруськими друзями».

Як повідомлялось, «Газпрому» належать 50% акцій білоруського газотранспортного підприємства «Белтрансгаз», у даний час ведуться переговори про купівлю ще 50%.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що укладені Юлією Тимошенко 2009 року газові контракти  з Росією є нерівноправними і підривають основи довгострокового співробітництва між країнами.

За словами Азарова, «нам треба переглянути цей контракт і зробити його таким, який би відповідав і інтересам Росії, і інтересам України й будувався на ринкових принципах».

Україна неодноразово заявляла про необхідність коригування газових контрактів з Росією, вважаючи завищеною ціну на імпортований газ. Проте керівництво Газпрому вважає, що це питання можна вирішити завдяки злиттю російського газового холдингу і «Нафтогазу України».

Тим часом президент України Віктор Янукович виключив злиття «Нафтогазу» і «Газпрому».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.