Мєдвєдєв хоче, щоб в Україні суди не ухвалювали антиросійських рішень

18 Жовтня 2011, 17:26

Про це він сказав на спільній з президентом України Віктором Януковичем прес-конференції у Донецьку.

"Я хотів би, щоб правосуддя, яке здійснюється в даний момент українськими судами, було повністю засноване на українському законодавстві. Щоб у тих вироків, які ухвалюються судом, не було політичного або антиросійського виміру", – заявив Мєдвєдєв.

Крім того, він хотів би, щоб "в результаті тих чи інших актів суду не ставилися під сумнів міжнародні зобов'язання як у сфері публічного права, так і в області міжнародного приватного права". "Я маю на увазі контракти між компаніями", – сказав Мєдвєдєв.

Говорячи про процес у справі Тимошенко, президент РФ зазначив: "Мене так навчили в університеті, що я намагаюся не коментувати судові рішення до набуття законної сили – як російські, так і іноземні».

Вiн підкреслив, що визнає суверенiтет України щодо ухвалюваних рiшень.

"Я виходжу з визнання державного суверенiтету України щодо всiх рiшень, якi ухвалює українська влада, зокрема судова влада, маючи на увазi i незалежнiсть суду", – сказав Медведєв.

"Якщо підсумувати, то таке моє ставлення до відомого судового процесу при розумінні того, що це внутрішня справа України", – резюмував президент РФ.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.

 МЗС Росії заявив, що  вбачає антиросійський підтекст у вироку Юлії Тимошенко. А прем’єр-міністр Росії Владімір Путін заявив, що не зовсім розуміє, за що Тимошенко отримала сім років в’язниці.