Microsoft через санкції призупиняє співпрацю з російською “Просвітою”

2 Листопада 2014, 11:35

Американська компанія "Microsoft" призупиняє співпрацю з російським видавництвом "Просвіта" через санкції. Про це пише The New York Times.

Рішення пов´язане з тим, що головою ради директорів цього видавництва є підприємець Аркадій Ротенберг, який потрапив у список осіб, проти яких США ввели санкції.

Як повідомляє видання, в кінці вересня "Просвіта" і "Microsoft" підписали угоду про стратегічне партнерство.

Ціллю співпраці повинно було стати підвищення якості шкільної освіти.

Зокрема, компанії домовилися співпрацювати в області розробки і поширення універсального планшетного комп'ютера під управлінням операційної системи Windows для електронних підручників, що випускаються "Просвітою".

Проте минулого тижня Microsoft вирішила відкласти свої плани, ґрунтуючись на новій інформації, яку вона отримала від The Times.

"Microsoft" підписала незобов'язуючу угоду з "Просвітою" про безоплатне надання такої ж підтримки, яку ми надаємо тисячам шкіл і видавництв з усього світу", – йдеться в заяві компанії.

"Незважаючи на те, що проведена нами перевірка, що включала консультації з владою США і міжнародними юридичними фірмами, не виявила, що у відношенні "Просвіти" були введені санкції з боку США чи ЄС, ми припинимо роботу в рамках угоди і проведемо додаткову перевірку", – зазначає "Microsoft".

Нагадаємо, у березні 2014 року Євросоюз запровадив проти Росії обмежувальні заходи за посягання на суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Загалом під європейські санкції потрапили 119 осіб. Заморожено активи 23 компаній.

Крім того, було розширено правову базу для того, щоб заморожувати рахунки та накладати візові заборони на осіб та компанії, що проводять трансакції з сепаратистськими групами на Донбасі.

Також у вересні ЄС ухвалив розширення секторальних санкцій проти Росії.