26 листопада у Дніпропетровську, на 9-му кілометрі Запорізького шосе (так званому «полі скорботи») відбуваються жалобні заходи з нагоди роковин Голодомору. Квіти до Меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років поклали представники громадськості, релігійних організацій, діячі науки і культури, свідки та постраждалі від голодоморів.
Цього року в заходах брали участь і представники міської та обласної влади. Торік День пам’яті жертв Голодомору влада Дніпропетровщини проігнорувала.
Загиблих від Голодомору вшанували хвилиною мовчання, запаленням свічок та тризною.
До Всеукраїнської акції «Запали свічку» о 16:00 з ініціативи об’єднання опозиційних партій «Демократична Дніпропетровщина» та Комітету опору диктатурі частина дніпропетровців долучилася на привокзальній площі, біля пам’ятника Григорію Петровському, котрий вважається одним із організаторів Голодомору та репресій в Україні. Багато років поспіль громадські активісти міста вимагають від влади знесення цього пам’ятника і переплавлення його на пам’ятник загиблим від Великого Голоду.
Дніпропетровщина – один із регіонів, які найбільше потерпіли від Голодомору, хоча точну кількість людей, які загинули, історики досі не можуть назвати. Архівом підтверджені дані щодо 65 тисяч людей. Насправді, вважають дослідники, жертв було набагато більше.
26 листопада Україна відзначає День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій.
Нинішнього року всеукраїнський громадський меморіальний захід присвячено, зокрема, вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.