Меркель збирається висловити Януковичу свої сумніви щодо суду над Тимошенко

28 Вересня 2011, 16:25

Про це повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на джерела в німецькому уряді.

Меркель зустрінеться з Януковичем на саміті «Східного партнерства», що пройде у столиці Польщі 29-30 вересня.

«Розвиток ситуації в Україні залишає «певні знаки запитання»щодо стандартів демократії. Вони, зокрема, стосуються процесу над Тимошенкота іншими опозиціонерами, а також реформ української Конституції», – зазначив представник канцлера Німеччини.

«Це дає підстави для занепокоєння. Канцлер Німеччини висловить йому (Януковичу) свої сумніви», – заявивпредставник німецького уряду, додавши, що Меркельнещодавно обговорювала ці питання з українським президентом у телефонній розмові.

Він також відзначив, що темпи європейської інтеграції України, в тому числі перспектива ухвалення угоди про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі, залежатиме від дотримання демократичних стандартів всередині країни.

«Якщо Юлію Тимошенкозасудять, то з політичної точки зору не можу собі уявити, що парламенти усіх держав ЄС ратифікують договір (про асоціацію та зону вільної торгівлі) з Україною», – відзначив співрозмовник РАР.

Представник німецького уряду додав, що Меркельвирішила взяти участь у саміті «Східного партнерства»для того, аби підкреслити важливість цієї програми ЄС.

«Важливо, аби ми дивилися на «Східне партнерство»як на важливий вимір зовнішніх відносин Євросоюзу також тоді, коли увага усіх зосереджена на південному сусідстві ЄС та подіях в арабських країнах», – сказав він.

Співрозмовник додав, що Меркельпланує в рамках варшавського саміту, котрий стане другим після інавгураційного в 2009 році в Празі, провести зустріч з представниками білоруської опозиції.

Нагадаємо, останній візит Янукович до Польщі відбувся на початку вересня, під час якого відбулася зустріч президентів обох країн. Тоді президент Польщі Броніслав Коморовський зазначив, що вважає процес над колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко перешкодою для європейської інтеграції України.

Зазначимо, що посол Німеччини Ганс-Юрген Гаймзет радить владі України серйозно поставитися до стурбованості Європейського Союзу процесами в країні.