Порошенко запевнив Меркель у готовності до двостороннього припинення вогню. При цьому, як він підкреслив, має бути забезпечений режим моніторингу і верифікації двостороннього припинення вогню, контролю за кордоном для припинення надходження озброєння та бойовиків з російського боку, негайне звільнення усіх заручників та початок безумовних політичних переговорів.
У відповідь Меркель зауважила, що представники Спеціальної моніторингової Місії ОБСЄ не мають доступу на пункти пропуску на кордоні через дії бойовиків.
Порошенко відзначив, що є кричущі випадки порушень міжнародного права. Як приклад він навів викрадення бойовиками в Луганській області пілота Збройних сил України Надії Савченко і нелегальне перевезення її на утримання до в’язниці російського міста Вороніж. Також глава держави висловив обурення примусовим наданням російського громадянства українському режисеру Олегу Сенцову на території Криму і подальшим його утриманням у в’язниці в Москві.
Президент повідомив, що, попри всі зусилля української сторони, так і не знайшло адекватної відповіді намагання провести консультації Контактної групи щодо мирного врегулювання ані шляхом зустрічі, ані навіть в форматі відеоконференції.
Як відомо, впродовж останніх місяців сепаратисти кілька разів брали у заручники представників ОБСЄ. Четверо спостерігачів з Луганської групи ОБСЄ були звільнені пізно ввечері 28 червня. Зв’язок із цією групою спостерігачів був втрачений 29 травня.
26 червня сепаратисти звільнили ще чотирьох викрадених спостерігачів, з якими зв’язок зник 26 травня в Донецькій області.