Меркель пояснила, коли Брюссель відкриє шлях для надання Україні безвізового режиму

27 Червня 2016, 16:41

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що орієнтовно у вересні Брюссель визначиться з механізмом припинення безвізового режиму, і тоді буде відкрито шлях для візової лібералізації для України. Про це вона заявила після переговорів з главою українського уряду Володимиром Гройсманом.

"Над цим зараз працюють. Я думаю, що до кінця літа в Європарламенті буде єдність думок, можливо, максимум, у вересні. Після цього питання знову поставлять на порядок денний", – сказала Меркель, коментуючи обговорення запропонованого Німеччиною і Францією механізму.

Канцлер наголосила, що необхідність запровадження такого механізму не спрямована проти України, це спільна умова, вона пов'язана з досвідом  візової лібералізації з Сербією, коли дуже багато людей після запровадження такого режиму шукали політичного притулку у ФРН та інших країнах ЄС. "Тому ми сказали, що нам потрібен механізм, який у нас в принципі вже був, треба його активізувати; він має бути ефективнішим", – зазначила Меркель.

Меркель не стала пов'язувати питання візової лібералізації з результатами референдуму про вихід Великої Британії з ЄС.

Гройсман подякував за "дуже оптимістичне повідомлення" і теж висловив сподівання, що "2016 року таке рішення буде ухвалене, і українці абсолютно безперешкодно зможуть подорожувати по ЄС".

Він нагадав, що Україна виконала всі необхідні умови для ухвалення безвізового режиму. "Жодних додаткових вимог до України не повинно бути, тому саме зараз рішення за ЄС", – сказав він. 

Як відомо, 20 квітня 2016 року Єврокомісія рекомендувала Європарламенту і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. У Європарламенті пообіцяли прискорити розгляд питання про запровадження безвізового режиму з  Україною. Президент Європарламенту Мартін Шульц запевнив, що докладає всіх зусиль для якнайшвидшого скасування віз для українців. Водночас, за словами Петра Порошенка, не виключено, що запровадження безвізового режиму можуть перенеси з літа на вересень, проте президент упевнений, що до кінця 2016 року українці його отримають.