НОВИНИ

Клімкін запевнив, що Brexit не вплине на надання Україні безвізового режиму з ЄС

За словами міністра, зараз Євросоюз приділятиме чимало часу і зусиль на переговори з Великою Британією, однак ЄС вже ухвалив політичне рішення про надання безвізового режиму українським громадянам.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що позитивне голосування британців на референдумі за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit) не вплине на процес надання безвізового режиму для українців.

«Я абсолютно впевнений, і не вважайте це якоюсь формальною заявою або гаслом, що ключові питання, як безвізовий режим, вони однозначно не опиняться на додатковому напрямку», - сказав він журналістам в п'ятницю після засідання уряду.

За словами міністра, звісно ж, ЄС приділятиме чимало часу і зусиль на переговори з Великою Британією про параметри і часові рамки виходу. У зв'язку з цим є загроза того, що дискусії всередині ЄС стосуватимуться внутрішніх проблем.

Однак, нагадав Клімкін, ЄС вже ухвалив політичне рішення про надання безвізового режиму громадянам України.

Міністр також підкреслив, що після результатів цього референдуму тепер триватимуть переговори ЄС з Британією про вихід, зокрема в межах спільного ринку.

Як повідомлялося, раніше в п’ятницю перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила думку, що наслідки британського референдуму матимуть негативні перспективи і для Украіни, зокрема це може відстрочити надання безвізового режиму. 

Нагадаємо, за офіційними даними, оприлюдненими виборчою комісією, на історичному референдумі у Великій Британії перемогли прибічники виходу країни з Євросоюзу.  За таке рішення проголосували 51,9% громадян, проти - 48,1%. Пізніше прем'єр-міністр країни Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.