Меркель підтвердила наміри Німеччини збільшити оборонні витрати

6 Вересня 2017, 07:42

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила прагнення Берліна щодо збільшення оборонних витрат. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В Уельсі, під сильним враженням від українського конфлікту, було вирішено, і уряд ФРН підтримав це, обіцяти, що ті країни, які поки не досягли 2-відсоткового рівня (витрат від обсягу ВВП на оборону), до 2024 року повинні в цьому напрямку розвиватися", – заявила політик.

Меркель зауважила, що ця концепція знайшла відображення в Білій книзі з оборони у липні 2016 року.

При цьому вона додала, що кандидат на пост канцлера від СДПН Мартін Шульц, незважаючи на критику її фінансових обіцянок НАТО, насправді рухається в тому ж напрямку.

За її словами, Шульц за порадою експертів пропонує витрачати щорічно від 3 до 5 млрд євро на потреби Бундесверу. За словами Меркель, вона «включила свої математичні здібності» і виявила, що при такому розкладі, якщо витрачатиметься 3 млрд, то країна йтиме до поставленої мети навіть швидше, ніж вона планувала, а якщо 5 млрд – то і зовсім зможе досягти її до 2024 року.

Раніше Меркель заявила, що умовою повернення до нормального діалогу з Росією є виконання нею мінських домовленостей. Також разом із президентом Франції Еммануелем Макроном закликали президентів України та Росії докласти максимум зусиль для повного припинення вогню на Донбасі.

Нагадаємо, у неділю, 3 вересня, кандидати на посаду канцлера Німеччини християнська демократка Ангела Меркель та соціал-демократ Мартін Шульц розпочали телевізійні дебати. Вибори до Бундестагу відбудуться 24 вересня. За даними дослідження, перемогу в телевізійних дебатах здобула чинна глава уряду та блоку ХДС/ХСС Ангела Меркель, яка набрала 55 відсотків голосів респондентів. У її ключового конкурента на виборах в бундестаг, кандидата від соціал-демократів Мартіна Шульца – 35 відсотків.