Франція і Німеччина мають намір підписати новий великий договір, що дозволить поглибити співпрацю між країнами. Про це оголосили президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Анґела Меркель у спільній заяві, оприлюдненій у неділю, 21 січня.
"Франція і Німеччина прагнуть до подальшої розбудови німецько-французького співробітництва, аби протистояти політичним, соціальним, економічним і технологічним викликам наступних десятиліть. При цьому йдеться передусім про те, аби просуватися на шляху до більш процвітаючої і конкурентоспроможної, суверенної, єдиної і демократичної Європи", – йдеться в заяві, яка приурочена до 55-ї річниці підписання Єлисейського договору та опублікована на сайтах канцлерки Німеччини та президента Франції. У заяві також зазначається, що сторони прагнуть виробити спільну позицію з усіх важливих європейських та світових питань.
Як йдеться в заяві, країни хочуть поглибити економічну інтеграцію, сприяти двосторонній гармонізації законодавства. Крім того, Берлін та Париж планують посилити співпрацю в галузі оборони і безпеки.
Ще один напрям, на який вказується в заяві, – тісніші зв'язки між громадянами країн. "Для модернізації та просування Єлисейського договору ми прагнемо поглибити відносини між нашими громадянськими суспільствами, особливо між молодими людьми", – наголошується в заяві.
Раніше Еммануель Макрон заявив, що Франція потребує підтримки з боку Німеччини для того, щоб здійснити план реформування ЄС. Анґела Меркель наголосила, що Берлін і Париж мають бути рушійними силами в реалізації "багатьох питань" в Європі. Зустріч між лідерами країн відбулася 19 січня.
У понеділок, 22 січня, виповнюється 55 років з дня підписання канцлером Німеччини Конрадом Аденауером (Konrad Adenauer) і президентом Франції Шарлем де Голлем Єлисейського договору, який поклав початок німецько-французькій дружбі.
Нагадаємо, лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) досягли прориву під час попередніх переговорів щодо формування великої коаліції.