НОВИНИ

У Німеччині учасники переговорів досягли прориву щодо формування урядової коаліції

лідери трьох партій заявили про досягнення прориву на "зондуванні" з формування великої коаліції у ФРН.

Лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) досягли прориву під час попередніх переговорів щодо формування великої коаліції. Про це повідомляє агентство DPA, посилаючись на причетні до перемовин політичні кола.

 

Зазначається, що домовленість на рівні керівництва, обсяг якої наразі становить 28 сторінок, ще мають схвалити відповідні переговірні групи. У разі цього потрібна ще буде також згода позачергового партійного з'їзду СДПН, який має відбутися 21 січня.

 

Читайте також: Меркель погодилася на союз з опозицією заради створення коаліції

 

Як повідомлялось, у Берліні 7 січня розпочалися переговори щодо формування урядової коаліції між Християнсько-демократичним союзом, Християнсько-соціальним союзом і Соціал-демократичною партією Німеччини.

 

Нагадаємо, що відразу після виборів 24 вересня соціал-демократи категорично відмовилися входити в уряд з консерваторами, однак після провалу переговорів з лібералами і Зеленими змушені були піддатися на вмовляння президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра.

 

Зондувальні переговори будуть короткими - до 12 січня. Якщо їхній результат буде позитивний, почнуться переговори по суті, включаючи розподіл портфелів. У будь-якому разі, уряд зможуть сформувати не раніше Великодня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.