Мер Житомира підтвердив блокування казначейством платежів місцевої влади

Акценти
21 Листопада 2012, 10:19

За словами мера Житомира Володимира Дебоя, затримка платежів казначейством – це відсутність оплати за вже виконану роботу.

«Ми розуміємо, що кожен рік після вересня в державі виникає напруга з казначейством. Захищені статті профінансовано, спасибі, але це не «спасибі» – це їх (казначейства) обов'язок. А за статтями (за якими казначейство затримує виплати – Ред.) стоїть заробітна плата людей, які ремонтували дороги, дахи, ліфти, прибудинкові території. Деякі підприємства під заставу своєї техніки взяли кредити, щоб виконати роботи, і сьогодні вже 2-3 місяці чекають оплату. Сьогодні фактично наш банк – казначейство – не виконує свої зобов'язання. У нас на рахунку є гроші, але вони не проплачуються», – сказав Дебой.

Він запропонував на наступному засіданні міськвиконкому розглянути роботу казначейства щодо платежів міськради.

Дебой також підкреслив, що його «неприємно бентежить» відсутність на засіданні міськвиконкому представників податкової інспекції Житомира.

Як повідомлялось, у бюджеті Житомира не вистачає майже 50 млн грн. для виплати зарплат педагогам і медикам.

У Мінсоцполітики вважають, що заборгованість з виплати зарплати бюджетникам є "технічною" та не перевищує 0,4%-1% від місячних сум виплат. Водночас, профспілки заявили, що для здійснення в 2012 році всіх виплат бюдженикам не вистачає близько 10 млрд грн.

Нагадаємо, 15 листопада працівники комунальних підприємств Львова пікетували обласного управління Державної казначейської служби з вимогою розблокувати платежі за статтями міського бюджету для виплати їм заробітної плати.

8 листопада працівники житлово-комунальної сфери Тернополя пікетували будівлю управління Державної казначейської служби в Тернопільській області. Вони вимагали здійснення проплат за виконані роботи та надані послуги.

У жовтні Тернопільська міська рада звернулась до Держказначейства з вимогою відновити проплати платіжних доручень. Відповідне звернення в Державну казначейську службу України 17 жовтня подав мер міста Сергій Надал у зв’язку з тим, що казначейство не здійснювало проплат платіжних доручень розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету Тернополя.

Читайте також: "Покращення" від Азарова супроводжується затримкою зарплат і відключеннями світла та газу

90