НОВИНИ

"Покращення" від Азарова супроводжується затримкою зарплат і відключеннями світла та газу

Нинішня влада не перестає нагадувати українцям про "покращення і стабільність", які вже наступили. Тим часом українці потерпають від відключень газу, води, підвищення цін та мільнонної заборгованості з виплати заробітньої платні.

Одразу після виборів «покращення» життя відчули мешканці Житомира, де міськрада для економії коштів призупинила гаряче водопостачання мешканцям міста.

Через борги відключення води після виборів сталося у Генічеську (Херсонська обл.). За словами комунальників, якщо депутати міськради не виділять кошти для погашення різниці в тарифах для населення, на підприємство чекають чергові борги і повторні відключення.

Без опалення і гарячої води через відключення газу 16 із 19 котелень міста, після виборів залишилися мешканці Борисполя.  Керівництво міста заявляє, що боргів перед газовиками немає, значить, відключення незаконне.

Через обмеження поставок природного газу відключили газ також у Вишгороді Київської області.

За вказівкою уряду частково припинялося газопостачання в Тернополі. У жовтні мер Тернополя звинуватив центральну владу у намаганні зірвати опалювальний сезон в містах Західної України і влаштувати «холодомор».

Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада дозволила постачальникам природного газу обмежувати постачання палива споживачам до технологічного мінімуму в разі заборгованості.

Між тим у Львові та Тернополі у жовтні-листопаді відбулися пікетування казначейської служби. Представники комунальних служб вимагають розблокувати платежі за статтями міських бюджетів для виплати їм заробітної плати.

На початку жовтня у Житомирі оголосили голодування працівники державного підприємства «Науково-дослідний інститут радіосистем». Держава заборгувала співробітникам інституту понад 2,5 млн грн.

Станом на 1 серпня розмір невиплачених зарплат збільшився на 2,5% порівняно із 1 липня до 968,040 млн гривень. Разом з тим, за даними Держстату, реальна заробiтна плата в Українi із червня по вересень повільно скоротися.

У жовтні прем’єр Азаров запевняв, що після виборів тарифи на комунальні послуги і ціни на продукти не зростуть, а гривня не обвалиться.

Проте одразу після виборів зріс курс долара. А Нацбанк, який ще у вересні запевняв, що не бачить підстав ні для девальвації, ні для ревальвації гривні, заявив про неминучість поступового підвищення гнучкості курсу національної валюти.

Крім того, одразу після виборів у столиці підвищилися ціни на хліб «Український столичний подовий» і батон нарізний «Київський». Київська влада і Антимонопольний комітет заявили, що не бачать підстав для збільшення ціни. А лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок пов’язав це з поразкою регіоналів на виборах на столичних округах. Напередодні «Київхліб» повідомив про зниження ціни на хліб.

Поза тим, у листопаді уряд збільшив мінімальну роздрібну ціну на горілку і коньяк. Цього року також піднялися ціни на послуги проводового радіо і телеграфу.

Також у вересні уряд дозволив нафтотрейдерам підняти ціни на бензин.

Як заявляють експерти, офіційні показники інфляції в Україні штучно занижують.

Читайте також: Уряд замовчує кризу

Також у листопаді чиновники заговорили про підвищення тарифів на газ для населення. Так, 8 листопада Рада Нацбанку рекомендувала уряду прислухатися до рекомендацій МВФ задля для отримання чергового траншу, зокрема, підняти тарифи на газ для населення. А 13 листопада Нацкомісія з регулювання комунальних послуг запропонувала переглянути тарифи.

Сам прем’єр-міністр важко реагує на критику його діяльності. Він неодноразово скаржився на «недобросовісних політиків» і «заангажованих експертів». Він заявляв, що «нас з усіх боків довбають, а ми продовжуємо свою справу робити».

При цьому Азаров продовжує випромінювати «райдужний оптимізм» щодо майбутнього України: «Все у країні нормально, перспективи у нас непогані наступного року».

Читайте також: Вибори завершилися. А з ними і «стабільність»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.