Мер кримського селища наклав на себе руки

Акценти
25 Листопада 2012, 18:10

За її словами, Леонід Малик викинувся з вікна туалету на третьому поверсі лікарні ім. Семашка, де перебував після спроби невідомих запроторити його у психіатричну лікарню в селі Строгонівка, де йому вводили невідомі препарати. Після втручання екс-омбудсена Малика з діагнозом невроз направили в лікарню ім. Семашка, де він і перебував останні дні.

«Це був дуже порядна людина. За ним стояв весь Малий Маяк. Йому безмежно довіряли виборці. На нього намагалися повісити чиюсь провину, він не міг впоратися з несправедливістю. Він Малий Маяк витягнув з повного розвалу. А потім почалися переслідування цієї людини. І тривало це всі ці роки, поки він обіймав посаду мера. Він мені казав, що не знає, як вчинити. Говорив, що його примушували залишити посаду, але він не збирався у відставку, бо не міг зрадити людей. Йому і друзі пропонували піти у відставку, але він говорив – піду до останнього», – розповіла Карпачова.

За її словами, до суїциду Малик вдався у стані нервового зриву.

«На самогубство його спонукала система, яка не поважає людську гідність, яка має звинувачувальний ухил, яка не хоче захищати права людини, ким би вона не була. Ця система звинувачує і знищує. У нього були хороші лікарі, вони розуміли, що у нього серйозний нервовий стрес. У нього почався психоз. Просто людину доводять: його доводили до відставки, переслідували. Аналізи були нормальні, але був нервовий зрив, бо людину заганяли. Його зламала система, – сказала екс-омбудсмен.

У лікарні Семашко відмовилися коментувати самогубство міського голови Малого Маяка.

15 листопада Малика викрали невідомі і помістили в КРУ «Психіатрична лікарня № 5» (Строгонівка).

Карпачова пов'язує тиск на голову селища Малий Маяк через його посаду.

«Можна припустити, що хтось дуже зацікавлений, щоб селищний голова, який користується великим авторитетом, став комусь неугодним. Його місце, швидше за все, комусь дуже потрібно. За ним полювання йде давно, щоб під різними мотивами прибрати з цієї посади, – вважає Карпачова.

У травні прокуратура а затримала селищного голову Малого Маяка (Велика Алушта) Леоніда Малика і його попередника на цій посаді Рубена Кисельова за перевищення службових повноважень при виділенні землі.

За рішенням суду Малику і Кисельову обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

У серпні прокуратура усунула з посади голову Малого Маяка в Алушті. Але в жовтні сільська рада Малого Маяка повернув посаду усуненому раніше сільському голові Леоніду Малик.

Нагадаємо, у січні мешканці селища Малий Маяк готові були протестувати проти заборони ходити до лісу, що потрапив до 8 тис. га мисливських угідь на території Великої Алушти, які віддали в оренду фірмі «Кедр».

«Ми ходимо туди по гриби, ми там гуляємо, бо до моря спуститься не можемо. Єдине, що у нас зараз залишилося – це ліс. А виходить, що тепер вони все роздерибанили. І до моря не пройти і в ліси не зайти», – розповіли мешканці села.

Нагадаємо, у грудні 2011 року громадська організація «Товариство мисливців і рибалок «Кедр», яка отримала в довгострокове користування строком на 25 років мисливські угіддя загальною площею 8 836 гектарів на територіях Маломаякської, Ізобільненської сільрад і Партенітської селищної ради, зареєстровано 12 листопада 2008 року за тією самою поштовою адресою, що й резиденцію «Межигір’я» Віктора Януковича у Нових Петрівцях.

Засновниками організації виступають три фізичні особи: міністр палива та енергетики України Бойко Юрій Анатолійович, голова Держслужби автомобільних доріг України Демішкан Володимир Федорович, губернатор Черкаської області Тулуб Сергій Борисович.

90