Мельниченко стверджує, що Кучма втік від нього

23 Березня 2011, 14:07

За словами Мельниченка, о 13:10 слідчий запросив його зайти в кабінет, в якому проходив допит Кучми.

"Побачивши мене, Леонід Данилович почав нервувати, підхопився, на зауваження слідчого про те, що йде слідча дія, не реагує, кинув репліку "можете мене затримувати, я ніяких слідчих дій проводити не буду" й утік… через чорний хід, о 13:20 покинув приміщення Генпрокуратури", – повідомив Мельниченко.

З його слів, планувалося проведення очної ставки за участю його та Кучми.

Мельниченко впевнений, що екс-президент злякався очної ставки.

"Він злякався очної ставки… Якщо він чесна людина, якщо йому нема чого боятися, будь ласка, нехай він проведе очну ставку, нехай слідчий і Генеральна прокуратура України завершать всі процесуальні дії", – сказав він.

Мельниченко додав, що в середу очікується продовження слідчих дій з його участю. 

Нагадаємо, Генеральна прокуратура порушила справу щодо Леоніда Кучми у справі про вбивствожурналіста Георгія Гонгадзе та побиття журналіста Олексія Подольського. Про це напередодні повідомив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Він також зазначив, що у справі як речовий доказ проходитимуть "плівки Мельниченка".

Сам Кучма ці плівки як доказ не визнає. І не має наміру брати участь в очній ставці з колишнім співробітником президентської охорони Миколою Мельниченком, на якій останній наполягає.

Сьогодні екс-президент з’явився на перший допит у Головному слідчому управління Генеральної прокуратури України по цій справі.

Кучму підозрюють у перевищенні влади, в дачі незаконних розпоряджень посадовцям Міністерства внутрішніх справ, які привели згодом до вбивства журналіста. Це загрожує екс-президенту позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.