Мельниченко назвав Лазаренка замовником вбивства Щербаня

15 Вересня 2012, 09:32

Зокрема, екс-майор повідомив, що в записаних ним розмовах замовником вбивства Євгена Щербаня називається екс-прем'єр-міністр Павло Лазаренко, а оплату за вбивство здійснили Петро Кириченко і Юлія Тимошенко.

"Замовником вбивства Щербаня називається Лазаренко, одним з мотивів – отримання контролю над Донецьким регіоном. Організатором виступає Кушнір, а оплату за виконання проводять Кириченко і Тимошенко", – йдеться в тексті звернення Мельниченка оприлюдненого в соцмережі в суботу, 15 вересня, вранці.

У тексті заяви також зазначається, що екс-майору стало відомо про обставини розслідування вбивства з розмов, які він чув у кабінеті президента Леоніда Кучми з високопоставленими чиновниками і державними службовцями.

"Про обставини розслідування даного злочину мені відомо з розмов, які я чув в кабінеті Кучми. У мене є запис цих розмов", – зазначив екс-майор.

Нагадаємо, генеральний прокурор Віктор Пшонка заявляє, що про пред'явлення звинувачень екс-прем'єру Юлії Тимошенко в причетності до вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня в 1996 році можна говорити після проведення слідчих дій з екс-прем'єром.

Наприкінці серпня Генпрокуратура вказала  на прогрес у розслідуванні кримінальної справи щодо вбивства Євгена Щербаня.

4 квітня на прес-конференції син загиблого Євгена Щербаня Руслан заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька Євгена Щербаня. Після цього Генеральна прокуратура поновила розслідування справи.

Водночас під час суду в 2003-му році  над вбивцями син Щербаня Руслан не згадував Юлію Тимошенко серед причетних до вбивства батька.

Сама Тимошенко заявляла, що не має жодного відношення до вбивства Щербаня.

Член виконкому Ліберальної партії, депутат Верховної Ради Євгена Щербаня був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви.