Мельниченка не випустили з Ізраїлю

8 Грудня 2011, 14:13

Про це повідомив журналістам по телефону сам Мельниченко, який мав намір прилетіти до Києва, щоб свідчити в суді проти екс-президента Леоніда Кучми.

За його словами, він придбав квиток на літак авіакомпанії МАУ на прямий рейс Тель-Авів-Київ, що мав вилетіти о 14.00 і прибути в Київ о 17.10.

Однак, коли екс-майор підійшов до стійки реєстрації, його зупинили представники ізраїльських спецслужб, які повідомили, що не можуть дозволити йому вилетіти до України.

За словами Мельниченка, представники спецслужб повідомили, що не можуть взяти на себе відповідальність за стан його здоров’я та життя, і що вони воліли б отримати гарантії безпеки для Мельниченка з боку української сторони.

Мельниченко повідомив, що він зв’язався зі своїми адвокатами і попросив їх зв’язатися з Генеральною прокуратурою для отримання гарантій його безпеки.

Нагадаємо, Мельниченко, який вів записи в кабінеті колишнього президента Кучми, нині перебуває в Ізраїлі.

Проти Кучми цього року було порушено кримінальну справу, яка базувалася, зокрема, на свідченнях Мельниченка та його аудіозаписах.

Водночас Генеральна прокуратура поновила справу проти Мельниченка, порушену 2001 року «за розголошення державної таємниці». Цю справу було передано в СБУ, Мельниченко, ховаючись від переслідування, виїхав до Ізраїлю. Шевченківський районний суд Києва видав ордер на його арешт.

7 грудня Печерський районний суд Києва розпочав розгляд скарги адвокатів Кучми на порушення щодо нього кримінальної справи. Продовження розгляду скарги призначено на 9 грудня.