Мей розповіла про альтернативу проекту угоди щодо Brexit

17 Вересня 2018, 13:56

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що депутати матимуть можливість вибирати між угодою з Європейським Союзом, яку запропонувала вона, і ніякою угодою взагалі. Про це йдеться в ефірі ВВС.

 

За її словами, якщо парламент не схвалить запропонований нею план Chequers, то альтернативою буде відсутність угоди.

 

Так, опитування, проведене у рамках BBC, показало, що більшість людей у всьому світі вважають, що вплив Brexit буде негативним.

 

Крім того,  Мей розкритикувала позицію прихильників Brexit щодо кордону з Ірландією.

 

Зокрема. вона відзначила, що для того, щоб уникнути "жорсткого" кордону з Ірландією, треба було переміщати товар без будь-яких митних чи регуляторних перевірок між Британією та ЄС.

 

Раніше у Британії група депутатів з Консервативної партії провела дискусію про те, як усунути  Мей з посади прем’єр-міністра. Зокрема, багато з них зберігають невдоволення планом Мей щодо Brexit.

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг – не в інтересах ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.