Мей назвали принципи для нових торговельних відносин з ЄС

2 Березня 2018, 16:53

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей озвучила принципи, які регулюватимуть нові торговельні відносини з ЄС після виходу країни з блоку. Про це вона заявила під час своєї великої промови щодо виходу країни із блоку, передає The Guardian.

 

За словами Мей, в основі торговельних відносин з ЄС після Brexit має бути п'ять принципів:

  • мають бути взаємні та непохитні зобов'язання для забезпечення справедливої і відкритої конкуренції
  • повинен діяти "арбітражний механізм", який буде повністю незалежним
  • має бути постійний діалог та засоби для консультації
  • має бути погоджена угода про захист даних
  • ЄС та Велика Британія повинні захищати зв'язки між людьми.

 

"Громадяни Великої Британії будуть, як і раніше, прагнути працювати та навчатися в країнах ЄС – так само як і громадяни ЄС хотітимуть цього тут, допомагаючи формувати і стимулювати зростання, інновації та підприємництво. Дійсно, бізнес в ЄС та Британії повинен бути здатним залучати та наймати людей, яких він потребує", — наголосила вона.

 

На початку лютого прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу. 

 

Нагадаємо, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом. 29 січня країни-члени ЄС погодили основні позиції на переговорах про перехідний період після виходу Великої Британії з ЄС. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.