Меджліс вимагатиме заборонити діяльність організацій РФ в Україні – Чубаров

27 Вересня 2017, 16:58

У середу, 27 вересня, голова Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що має намір найближчим часом вимагати припинення діяльності російський організацій на території України.

"Наступного тижня я буду ставити перед моїми колегами питання – а що у нас тут, в Україні, робить "Росспівробітництво" (російський центр науки і культури – ред.) та афільйовані з ним організації? Чому у нас присутні російські організації, чому ми не можемо їх просто закрити законом або іншими рішеннями? Це, до речі, питання до Міністерства закордонних справ", – сказав він.

При цьому він анонсував, що Меджліс оголосить про свої нові ініціативи і проситиме уряд їх підтримати.

"Якщо не будемо знаходити (підтримку уряду – ред.), будемо просити її у політиків."Росспівробітництво" Росії в Україні має бути закрита. Невже це комусь не зрозуміло? Будь-які російські державні структури, які працюють на українській території, не мають на це право. це не зрозуміло?", – зауважив Чубаров.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що президент РФ Владімір Путін затвердив вирок на вбивство Ільмі Умерова, якому 27 вересня в окупованому Криму призначили покарання у вигляді двох років колонії-поселення.

Як повідомлялось, 27 вересня підконтрольний РФ Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. Зазначається, що оголошення вироку почалося без присутності адвоката Ільмі Умерова Марка Фейгіна та захисника Олександра Подрабінека.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.