14 грудня ввечері в Брюсселі урочистою вечерею відкриється саміт Росія-ЄС за участю глави Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, предcедателя Європейського Поради Германа ван Ромпея і президента РФ Дмитра Медведєва, пише газета «КомерсантЪ-Україна».
Вранці депутати Європарламенту мають з кількох проектів резолюції вибрати один і прийняти його з рекомендаціями до саміту. Абсолютно всі політичні сили, представлені в Європарламенті, закликають зробити центральною темою саміту підсумки виборів до Держдуми.
Євродепутати пригадали Росії все: «недопущення до виборів опозиційних партій», «тиск на ЗМІ та асоціацію «Голос», «арешти сотень учасників опозиційних мітингів» і «серйозні ознаки фальсифікації виборів». «Суперечливі» – найм'якша характеристика результатів парламентських виборів в РФ, що міститься в проектах резолюції Європарламенту. Найчастіше про них говориться як про «несправедливі», «нечесні» і «не відповідають стандартам ОБСЄ».
Європейські депутати закликають владу РФ «провести ретельне розслідування всіх зафіксованих спостерігачами та громадянами порушень», покарати фальсифікаторів і організувати повторні вибори на дільницях, де зафіксовані масові вкидання бюлетенів. Майже у всіх проектах резолюцій йдеться про необхідність ув'язування співробітництва у сфері економіки та взаємодії в рамках «Партнерства з модернізації Росія-ЄС» з демократичними реформами в РФ. Демократія і права людини повинні, на думку євродепутатів, стати частиною нової базової угоди про стратегічне партнерство Росії-ЄС.
Тим часом у Держдумі розраховують, що керівництво ЄС не стане орієнтуватися на «пропагандистські заяви» європарламентарів, а сконцентрується на «дійсно важливих пунктах глобальної та двостороннього порядку».
«Лідери ЄС – розсудливі люди, які працюють в інтересах своїх держав. СОТ, Близький Схід, Афганістан, візовий та енергетичний діалог – ось про що вони хочуть говорити з нами. А зараз вони зацікавлені в тому, щоб Москва посприяла у стабілізації фінансово-економічної ситуації в Європі», – заявив заступник голови комітету держдуми (колишнього скликання) з міжнародних справ Андрій Клімов.
За його словами, європейські депутати, критикуючи вибори в Держдуму, «лізуть не в свою справу».
«Підбиття підсумків наших виборів не входить в їх компетенцію. У себе ми самі в усьому розберемося», – заявив Климов