Протестну активність в медичних закладах НСПП пояснює застосуванням окремих положень постанови Кабінету міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та спільного наказу Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення» в частині, що стосується виплати матеріальної допомоги на оздоровлення під час надання щорічної відпустки. Зокрема, зазначеною постановою КМУ передбачено, що з 01.01.2012 р. медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Натомість, згідно з наказом Мінпраці та МОЗ № 308/519, працівникам молодшого медперсоналу допомога на оздоровлення може виплачуватись лише в межах затвердженого для медичного закладу фонду економії заробітної плати. Проте сьогодні у більшості медичних закладів та установ, такі фонди або відсутні, або на них немає коштів.
Таким чином, склалась ситуація, коли при наданні щорічної відпустки лікарям та середньому медперсоналу виплачується матеріальна допомога на оздоровлення, а молодшому медперсоналу – ні. Зазначена обставина негативно впливає на соціальні настрої всередині трудових колективів медичних установ (закладів), а також призводить до виникнення конфліктів між цими категоріями медпрацівників.
За моніторинговими даними відділення НСПП, подібні факти мають місце в медичних закладах міста Хмельницького (Хмельницька міська лікарня, Хмельницька міська дитяча лікарня, Хмельницька міська станція швидкої меддопомоги) та практично у всіх ЦРЛ області.
Як приклад, у липні 2012 р. 136 працівників молодшого медперсоналу Хмельницької міськлікарні звернулись до Федерації профспілок Хмельницької області, обласної організації працівників охорони здоров’я України та відділення НСПП в Хмельницькій області з колективною скаргою щодо надання допомоги у врегулюванні розбіжностей соціально-трудового характеру, зокрема виплати матеріальної допомоги на оздоровлення.
Як повідомлялось, у червні в рамках реформи вітчизняної медицини, президент Віктор Янукович заявив, що всі області України необхідно забезпечити спеціалізованими, обладнаними медичною технікою автобусами для надання допомоги людям у сільській місцевості.
Тим часом 17% усіх загальнодержавних видатків Міністерства охорони здоров’я витрачається на на санаторії для чиновників і депутатів.
Нагадаємо, у квітні, народний депутат від ПР Віктор Корж заявив, що у нинішньому поганому фінансуванні медицини винна Юлія Тимошенко.
Читайте також: Те, що уряд прописав