НОВИНИ

«Регіонали» впевнені, що у поганому фінансуванні медицини винна Тимошенко

Грошей, які втратила Україна в результаті діяльності екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, вистачило б на лікування сотень тисяч хворих. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Віктор Корж, повідомляє прес-служба ПР .

Корж звернув увагу на те, що Україна через злочинні дії Тимошенко лишилася $450 млн, а відтак сотні українців позбавлені можливості отримати своєчасну медичну допомогу.

«Наприклад, на ці кошти можна було б придбати 1 млн. 125 тис. штучних кришталиків для ока», - повідомив депутат.

Він додав, що тисячі інвалідів не мають можливості придбати потрібні їм протези. На ці ж кошти можна було б забезпечити 375 тис. різних протезів рук та ніг для інвалідів. «Адже складний протез може коштувати від 5 - 15 тис. грн. Україна могла б закупити 225 тис. інвалідних візків», - поінформував парламентарій.

За його словами, за рахунок тих коштів, яких Тимошенко позбавила Україну, можна було б провести і 3 млн. процедур гемодіалізу. «Одна така процедура коштує майже 1 тис. 400 грн. І наразі близько 3,5 тисячі хворих у нашій країні лікуються методом гемодіалізу. А у національному реєстрі перебуває близько 450 тис. українців із хронічною хворобою нирок. Невже ці люди мають страждати і надалі з причини злочинних дій екс-прем’єрки?» - зазначив політик.

Корж також звернув увагу, що грошей, які витратила колишній глава уряду, вистачило б на 22,5 тис. операцій дітей з гострою формою лейкемії, враховуючи, що в середньому на операцію потрібно $20 тис. У тому ж «Охматдиті» щороку 19 тис. діточок лікуються, сподіваючись на те, що вони будуть жити. Невже сльози цих дітей та їхніх батьків не варті того, щоб корупціонер, навіть із привабливим обличчям та неабиякою красномовністю, відповів за вкрадене щастя, вкрадене здоров’я та вкрадене життя?» - підсумував депутат.

Як повыдомлялось, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий вважає, що завдяки урізанню видатків бюджету за непродуктивними напрямами держава може зекономити 190–200 млрд грн (12,7–13,3% ВВП). Зокрема, лише за рахунок зменшення витрат на утримання чиновницького апарату можна зекономити 8–10 млрд грн., - а це 0,6-0,7% ВВП, очікуваного у 2012 році.

«Загальна економія може сягати 190–200 млрд грн (12,7–13,3% ВВП). Для порівняння: цього року загальні видатки бюджету дорівнюватимуть приблизно 450 млрд грн (або 29–30% валового продукту). Тобто понад 40% суспільних накопичень нині викидається на вітер! Разом із фінансуванням боргових зобов’язань держави вони становлять майже 60% бюджету країни», - пише автор.

Раніше Лановий пояснював, що «в цілому обсяги держзакупівель з бюджету досягли майже ста мільярдів гривень. Кому йдуть ці держзакупівлі? Для медицини? Для освіти? Для культури? Але це видатки в межах одного-двох мільярдів. Житлово-комунальний сектор - ще півмільярда. Куди йдуть десятки мільярдів гривень державних закупівель? Оцим монстрам, про які я кажу? Половина осідає в кишенях».

Читайте також: Бюджет як мірило бюрократичної нахабності

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.