Мати незаконно ув'язненого в Росії українця Станіслава Клиха змогла побачитися з ним у російській в'язниці. За її словами, Станіслав погано почувається, виснажений і дуже схуд. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко в Facebook.
"Тамара Іванівна Клих щойно повернулася з побачення з сином, Станіславом Клихом, якого незаконно утримують в російській тюрмі. Плаче, що син погано себе почуває, виснажений психічно і фізично, дуже схуд. Вона дякує всім, в тому числі політикам, неурядовим організаціям, громадським активістам, які переймаються долею Стаса і допомогли їй зібратися в далеку дорогу, купити квитки. Просить докласти всіх зусиль для якнайшвидшого звільнення Станіслава", – зазначила вона.
Геращенко підкреслила, що звільнення заручників і політв'язнів – це ключовий пріоритет, на якому наполягає українська влада. "Це дійсно жахливо, що вже рік – жодного звільнення", – наголосила вона.
За словами Геращенко, президент Петро Порошенко закликав ПАРЄ вимагати від РФ звільнення заручників, це питання порушується на всіх міжнародних зустрічах.
"У Мінську ми пропонували різні варіанти і компроміси задля розблокування, на жаль, поки що немає відповіді. В своїх поправках до закону про реінтеграцію, які я сьогодні зареєструвала, також внесла пункт про незаконне утримання РФ заручників і політв'язнів як перелік злочинів Росії і буду просити профільний комітет це підтримати", – додала вона.
Як раніше повідомляв адвокат Ілля Новіков, українського заручника Станіслава Клиха утримують у лікарні у російському Магнітогорську, а не в Челябінську, як повідомлялося раніше. Але юрист не знав, чому і з яким діагнозом політв'язня перевели у лікарню, оскільки офіційно рідним про це нічого не повідомляли.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 28 серпня звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням визначити місцеперебування Станіслава Клиха.
Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.
У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. У березні його етапували до Верхньоуральська.