Матвій Ганапольський: Держдума Росії може стати аналогом української Ради

5 Грудня 2011, 13:43

Заяву Дмітрія Мєдвєдєва про демократичність виборів в РФ Ганапольський пояснює як хорошу міну при поганій грі: «Це спосіб свій програш показати як чийсь виграш. Справді, керівництво країни праве, ці вибори показали, що власне демократія – хороша річ, але Мєдвєдєв забув сказати, що перемогла демократія, незважаючи на їхні приписки, які за попередніми даними становлять близько 12-15%. Весь інтернет наповнений відео-доказами, як партія влади обманювала громадян».

За словами експерта, падіння рейтингу провладної партії «Єдина Росія» спричинене збільшенням негативного ставлення росіян до неї.

«Так, партія влади втратила 17% голосів і зовсім не через попередні гучні заяви демократів. Просто партія влади всім осточортіла. Це було абсолютно протестне голосування. У Росії кого не питав, за кого голосуватимете, у відповідь чув – чума на обидва ваші будинки, тобто громадяни не хочуть бачити ні Путіна з Медвєдєвим, ні КПРФ, яка тягне в Радянський Союз, ні ЛДПР, тому що там «клоун» Жириновський, ні Явлінського (партія «Яблоко» – Ред.) з його вічним протиріччям тощо. Не хотіли бачити нікого! Тим не менше, вони, по-перше, пішли на вибори, не слухаючись опозицію, а по-друге, проголосували проти «Єдиної Росії». Ця партія повинна прийти в себе – так вважають громадяни величезної країни, в якій тільки близько 28% мають інтернет, найбільшою цільовою аудиторією якого є молодь, тобто зрозуміло, що бабусі не сидять в Facebook. А отже, величезна кількість росіян показала «Єдиній Росії» пальцем вниз», – стверджує журналіст.

За словами Ганапольського, у рейтингу партій, які набрали найбільше голосів від виборців, традиційно залишилися ті ж партії, однак, дещо змінилися їх позиції.

«Ми бачимо все ті ж партії: «Єдина Росія», Комуністична партія, «Справедлива Росія» і Ліберально-демократична партія Росії. Однак, голоси партії шахраїв, як я її називаю, («Єдина Росія» – Ред.) розподілилися між іншими партіями. Крім цього, помітний цікавий феномен, якого до цього не було, – «Справедлива Росія» і ЛДПР помінялися місцями. Можливо, це вказує на те, що «клоунам» (керівник партії Владімір Жириновскій – Ред.) на російському політичному небокраї приходить кінець», – припускає Ганапольський.

Попри заяви Мєдвєдєва про бажання створювати блоки і об’єднуватися з іншими партіями в Держдумі для створення коаліційної більшості, на думку експерта, «Єдина Росія» навряд чи готова до цього.

«Ні звичайно. Вона нічого не готова… тому що це люди, які звикли тільки шахраювати. Відома фраза Гризлова «парламент – місце для дискусії», безумовно, це тільки слова. Їх можна тільки заставити і тільки силою. Тобто кожен законопроект, який будуть пропускати в Державну Думу, це буде щось схоже на українську Раду. Я прогнозую, що будуть і демарші партій, і крики та скандали – це нас все чекає. Часи Юлії Володимирівни ми ще не раз згадаємо», – прогнозує експерт.

Демократичність цьогорічних виборів визнають і за кордоном, переконаний Ганапольський.

«Звісно, порушень було дуже багато, але якщо вибори 2007 року в Росії були визнані легітимними, то вже ці будуть визнані легітимними вдвічі. Відомо, що вже США виразили задоволення, що вибори пройшли досить демократично. Безумовно, Європа виразить те ж задоволення. Незважаючи на двозначність вислову: «В Росії відбулися демократичні вибори», він абсолютно справедливий», – вважає політичний оглядач.

Водночас Ганапольському важко спрогнозувати перебіг майбутніх президентських виборів в Росії після таких парламентських.

«Не може бути жодних прогнозів на президентські вибори. Позиція перед президентськими залишається така ж – безумовно найжорсткіший адміністративний ресурс, закручування гайок і головне бажання Путіна – стати президентом в першому турі виборів. Йому в голову не вкладається, як це він може стати президентом в якомусь другом турі… Йому повинні забезпечити перемогу – все! Хай навіть країна в гріб ляже – це не має значення», – заявляє Ганапольський.

«Але з іншого боку, не завжди коту масниця. Справа в тому, що може початися зовсім інший процес. Як виявилося, всі усмішки Путіна припинилися рівно тоді, коли його освистали на «Олімпійському». Він злякався і не прийшов на наступний такий захід в Санкт-Петербурзі. З цього моменту стало зрозуміло, що його можна цькувати. Тому хто знає? Можливо, так само і на цих виборах з’явиться достойний кандидат і ненавидячи Путіна та розуміючи, що він прийде на наступні 12 років, громадяни можуть абсолютно протестно зацькувати його і проголосувати за іншу людину», – прогнозує експерт.

Позначки:

читати ще