Аварія на об’єктах ЖКГ в Алчевську
22 січня 2006 року системи опалення в місті практично повністю заморозилися. Внаслідок помилки комунальних служб, незважаючи на морози та припинення опалення, воду з труб не злили, через що замерзаюча вода їх розірвала. Близько 60 тисяч мешканців міста опалювали своє житло тільки індивідуальними електричними обігрівачами. Через кілька днів каналізаційні системи також заморозилися, через відсутність теплої водопровідної води.
В місті була оголошена надзвичайна ситуація державного рівня. Сотні дітей разом зі вчителями були евакуйовані на курорти і готелі в інші регіони України.
Вибухи в Новобогданівці
У серпні 2006 року на розташованих в двох з половиною кілометрах від села Новобогданівка Запорізької області складах 275-ї бази зберігання артилерійських боєприпасів почали вибухати снаряди. Вогонь охопив площу близько трьох гектарів. З Новобогданівки евакуювали 1,5 тис. осіб. Пожежу погасили лише через три доби.
Розлив фосфору на Львівщині
У червні 2007 року біля села Ожидів у Львівській області перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором, що слідували із Казахстану до Польщі. Частина з них загорілися, отруйні пари поширилися на багато кілометрів. До лікарні через отруєння парами фосфору потрапили понад 160 місцевих жителів.
Вибух газу в Дніпропетровську
У жовтні 2007 року в житловому будинку в Дніпропетровську стався вибух газу. Будинок був частково зруйнований, загинули 23 людини. Потерпілими в результаті аварії визнані 430 осіб. Дніпропетровська прокуратура вважає, що причиною вибуху стало порушення правил техніки безпеки співробітниками місцевого підприємства – АТ "Дніпрогаз".
Пожежа на станції зі зберігання отрутохімікатів у Криму
17 жовтня 2009 року сталася пожежа на станції зі зберігання отрутохімікатів «Отрадноє», Джанкойський р-н Криму. В результаті пожежі згоріло близько 160 тонн отрутохімікатів. Площа пожежі склала близько 600 квадратних метрів. З 60-70 років на станції лежать пестициди, у складі яких був магній. За однією з версій, саме він став причиною самозагорання отрутохімікатів.
Вибух у лікарні в Луганську
18 січня 2010 року у Луганську у п'ятиповерховій будівлі міськлікарні №7, у відділенні реанімації вибухнув кисневий балон, ще один здетонував від нього. У результаті вибуху загинули 16 осіб, з яких четверо медпрацівників.
Вибух газу в Ужгороді
29 серпня 2011 року в Ужгороді було пошкоджено газопровід в результаті проведення земляних робіт фірмою «Свемон Захід України» на замовлення «Закарпатської філії ВАТ Обленерго». Пізніше стався вибух, внаслідок якого були пошкоджені дах, перекриття та стіни двоповерхового кафе «Шериф». Постраждало троє людей, одна з яким померла в лікарні.
У результаті надзвичайної ситуації Ужгород на кілька днів залишився без газу, частина мешканців і без електро- та водопостачання.
Аварія на Бортницькій станції аерації
У січні 2012 року на Бортницькій станції аерації сталася аварія: на самопливному Лівобережному колекторі діаметром 3000 мм поряд з насосною станцією першого підйому стався провал розмірами 10 на 10 м та глибиною 8 м.
Прориви на Бортницькій станції – не поодинокі. Так, лише у 2008 році повідомляється про 29 локальних проривів мулових полів. Цього року повідомили вже про 18 промивів.
Пожежі на Крюковському вагонобудівному заводі
У лютому 2012-го сталася пожежа на території малярного цеху Крюковського вагонобудівного заводу (Кременчук, Полтавська обл.). Під час гасіння врятували 10 вантажних вагонів та евакуювали 25 працівників цеху. Жертв і постраждалих не було. У березні минулого року знову сталася нова пожежа на цьому ж заводі – у ремонтно-будівельному цеху. Попередньою причиною аварії МВС назвало коротке замикання електропроводки.
Загоряння цистерн з пальним на Львівській залізниці
3 травня 2012 року в Пустомитівському районі на Львівщині на залізничному перегоні Борщовичі-Підбірці під час руху вантажного потяга (склад потяга – 39 вагонів), зійшли з рейок 10 вагонів, з яких 7 перекинулися (4 цистерни з дизпаливом, 1 цистерна з бензином та 2 порожніх вагони). Унаслідок сходу вагонів стався витік пального із загорянням трьох цистерн. Через дві години пожежу погасили. Постраждалих не було.
Пожежа на лакофарбовому заводі в Макіївці
У червні минулого року у Червоногвардійському районі міста Макіївки Донецької області сталася пожежа на території лакофарбового заводу "Омега".
Тоді спалахнули дві з 14-ти цистерн з розчинником, у кожній з яких було по 30 тонн пального. Після вибухів евакуювали 40 людей.
Пожежа на Вуглегірській ТЕС
29 березня цього року у м. Світлодарськ (Дебальцеве) на Вуглегірській теплоелектростанції ДАЕК "Центренерго" на другому блоці сталося загоряння обладнання, яке перетирає вугілля в пил. В результаті пожежі загинула одна людина. До лікарень потрапило 8 людей.
Повністю знищено 4 енергоблоки. Відтак Вуглегірська ТЕС, яка налічувала майже 3 тис. співробітників, була повністю зупинена. У квітні голова Донецької обласної держадміністрації Андрій Федорук повідомив, що на відновлення Вуглегірської ТЕС необхідно 173,5 млн грн. У червні Кабінет міністрів виділив міністерству енергетики і вугільної промисловості для проведення першочергових аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків аварії 128,338 млн грн.
Пожежа на Херсонському бавовняному комбінаті
У червні горів виробничий цех ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат".
"Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при проведенні газозварювальних робіт. Жертв і постраждалих немає", – зазначили у відомстві. Між іншим, у березні цього року господарський суд Херсонської області прийняв рішення про визнання ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" банкрутом і ввів процедуру ліквідації даного підприємства.
Викид аміаку на концерні «Стирол» в Горлівці
6 серпня на концерні «Стирол» в Горлівці під час ремонтних робіт стався сильний викид аміаку в атмосферу. У результаті аварії п'ятеро людей загинуло, двадцять двоє – потрапило до лікарні. Прокурор міста Горлівка Олег Колесник повідомив, що окремі постраждалі "перебувають у важкому стані в лікарні міста, але у більшості стан середнього ступеня тяжкості". За його словами, всі постраждалі отруїлися аміаком, а також отримали опіки дихальних шляхів.
Наразі розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України. Натомість екологи запевняють, що викид був локальним, оскільки цех в цей час не працював, відтак загрози для населення немає. Цю ж інформацію підтвердила СЕС. Причини аварії встановлюються.
У травні на території аміачного заводу ПАТ «Концерн Стирол» (Горлівка, Донецька область) сталася пожежа. Вогонь знищив перекриття будівлі на площі 100 кв. м та пошкодив 1 компресор, проте постраждалих внаслідок загорання не було.