Марін Ле Пен реформує свою партію, бо готується керувати всією країною – The Economist

9 Квітня 2015, 18:25

Розкол всередині французького «Національного фронту» свідчить про те, що його лідерка Марін Ле Пен намагається перетворити партію у респектабельну політичну силу, яка у підсумку керуватиме країною. Про це йдеться у статті видання The Economist.

«Вчора Марін Ле Пен, лідерка правого радикального «Національного фронту» (НФ – ред.) порвала стосунки зі своїм батьком і засновником руху, Жаном-Марі Ле Пеном, звинувачуючи його у «політичному самогубстві», – пише The Economist.

Зокрема, йдеться про нещодавнє інтерв’ю Ле Пена-старшого, в якому він заявив, що Голокост був усього лише «дрібницею» історії, і що ніколи не вважав маршала Петена, колабораціоністського лідера Франції в часи нацистської окупації, зрадником.

«НФ не хоче бути заручником вульгарних провокацій», – цитують у публікації коротку заяву Марін Ле Пен з приводу інтерв’ю її батька.

Видання зазначає, що заява лідерки «Національного фронту» свідчить про те, наскільки далеко вона готова зайти, щоб «продезинфікувати партію і зробити його достатньо респектабельною, щоб стати правлячою». Разом з тим Ле Пен-старший може зробити політичне життя дочки «вкрай незручним».

«Той факт, що пані Ле Пен вважає політику та прагнення до влади важливішими, ніж сім'я, яскраво свідчить про те, наскільки вона відрізняється від батька. Пан Ле Пен насправді ніколи не хотів влади, відповідальності, або схвалення громадськості», – йдеться у статті.

На думку видання, Марін Ле Пен намагається зробити НФ більш «респектабельною» партією, яка б стала альтернативою крайнім правим та крайнім лівим силам, незважаючи на євроскептицизм та жорстку анти-імміграційну політику.

«Опитування показують, що пані Ле Пен має хороші шанси вийти у другий тур президентських виборів у 2017 році. І останнє, чого вона хоче – щоб політик, який заснував партію, якою вона керує, зійшов з її шляху. Навіть якщо це її батько», – резюмує видання.

Читайте також: "Національний фронт" Ле Пен підірвав вплив Франції в Брюсселі