Світ

  ▪   Алла Лазарева
  ▪   Париж

Втрата недоторканості : Марін Ле Пен не хоче вибачатися перед мусульманами

Цими днями лідера французького Національного Фронту Марін Ле Пен було позбавлено депутатської недоторканості. Приводом до цього кроку з боку Європарламенту став запит від французького судочинства. Рух проти расизму та за дружбу між народами звинуватив Марін у “заохоченні до дискримінації, насильства та ненависті щодо людей певної релігійної приналежності".

Ле Пен нарікає на “переслідування за політичні погляди” і сподівається, що суд над нею стане нагодою “висловити вголос те, що інші думають мовчки.”

Марін Ле Пен — дочка засновника та керівниця крайнього правого Національного Фронту Франції — невдовзі постане перед судом. “Я не збираюся відступати від своїх слів, - попередила Марін у численних інтерв”ю. - Судовий процес стане нагодою відстояти свої погляди”.

Приводом до судового провадження проти політичної діячки стала фраза, мовлена Марін Ле Пен під час мітингу в Ліоні два роки тому: “Дехто поводиться у Франції в 2010 році, ніби окупаційна армія в підкорених країнах під час Другої світової війни”. Йшлося про молитви просто неба, на вулицях, які здійснюють мусульмани в містах, де їм бракує культових споруд. “Як так можна? - обурюється в розмові з Тиждень.ua парижанин Фарід Мехді, активіст Руху проти расизму та за дружбу між народами. - Що, виходить, окупація 40-х років була не така й жорстока? Мусульмани лише моляться та нікому не чинять шкоди. Хіба так себе поводила німецька армія, коли окупувала Францію?”

У правничих колах натомість кажуть, що Марін Ле Пен має непогані шанси виграти процес, який сама вона вважає політичним. “Термін “окупація” у французькій мові не має негативної конотації, - пояснив Тиждень.ua адвокат Максим Карті. - Слово “окупація”, зокрема, вживається в контексті використання публічних місць без відповідного дозволу. Молитви просто неба, не санкціоновані мерією, можна вважати таким порушенням”.

Керівниця Національного Фронту, схоже, зовсім не здивована рішенням Європейського парламенту. “Такі кроки гідні практики Верховної Ради СРСР”, - зазначила вона, виходячи з сесійної зали в Страсбурзі. “Мушу бути дисиденткою”, - або пожартувала, або проголосила нову комунікаційну стратегію Марін Ле Пен.

Коли саме відбудуться судові слухання у справі Ле Пен, ще невідомо. “Імовірно, вже восени,” - припускають у прес-службі Національного Фронту. Згідно з законом, пані Ле Пен може бути засуджена до півроку ув’язнення та 22 500 євро штрафу, а також — до заборони обиратися до державних органів Франції.

Крайні праві певні, що Париж “продавив” позбавлення імунітету Марін Ле Пен через зріст популярності очільниці Національного Фронту. “Нещодавно соціологічна служба TNS Sofres оприлюднила результати досліджень стосовно політичного майбутнього провідних політиків Франції, - розповів Тиждень.uaсоціолог Ерік Гарсіа. - Отже, Марін Ле Пен вперше показала результат у 31 відсоток. Виглядає, що третина французів впевнена, що вона має перспективи в політиці. Це, звичайно ж, лякає опонентів радикальної політичної сили. Найбільше непокояться помірковані праві з парламентської партії Союз за народний рух, який давніше очолював Ніколя Саркозі, та крайні ліві — прихильники Лівого Фронту Жана-Люка Меланшона. Фактично, вони змагаються з Марін Ле Пен за той самий електорат”.

Отже, публічний суд, певне, дійсно стане трибуною для політичної програми Національного фронту. На чому наполягає Марін Ле Пен? На виході Франції з єврозони, Євросоюзу та НАТО, “нульовій імміграції” та “протистоянні ультралібералізму”, на побудові “конфедерації європейських націй віж Бреста до Владивостока” та зміцненні партнерства з Росією, “щоб не залежити від нафтових монархій арабського світу”.

Україні в цій уявній шахівниці також передбачено скромненьке місце. Нещодавно Марін Ле Пен відвідала Крим. Вона взяла участь у закритій конференції в Ялті, під назвою “Моральність та дипломатія”. Хоча організатори зовсім не пустили пресу висвітлювати захід, сама Марін прокоментувала поїздку до України на прес-конференції в Парижі. “Крим має високий туристичний потенціал, - зазначила вона. - Цей регіон цікавий для інвестицій”.

Кажучи про політичну співпрацю з Україною, Марін Ле Пен висловилася за підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, уточнюючи, що сам Євросоюз мусив би невдовзі припинити існування, але йдеться для неї, в ширшому сенсі, про активніше залучення України до співпраці з іншими “суверенними європейськими національними державами”. Для Росії ж очільниця французьких крайніх правих сподівається “збільшення ваги та впливу в Європі” - в протистоянні з мусульманською присутністю.

Всі ці тези, імовірно, будуть озвучені, щойно розпочнеться судовий процес проти  МарінЛе Пен. На тлі безбарвності нинішнього політичного життя подія має шанси стати видовищною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.