Марчук прокоментував заяву щодо ризиків втрати Станиці Луганської

27 Вересня 2016, 16:50

Заяви посадовців щодо ризиків втрати Станиці Луганської через підписану в Мінську угоду є безпідставними. Про це у Facebook повідомив представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

За його словами, «три ділянки розміщені на лінії зіткнення і не «в», а «в районі населених пунктів».

«У ці ділянки не входить жоден населений пункт або електростанція. У центрі двох ділянок: зруйнований міст через річку Сіверський Донець (Станиця Луганська) та непрацюючий через обстріли КПВВ біля Золотого. Мета – відремонтувати та запустити», – зазначив Марчук.

Також він наголосив, що згідно з рамковим рішенням, СММ ОБСЄ здійснює «на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил та засобів на узгоджених ділянках розведення».

«У випадку будь-яких порушень (всі вони детально виписані) однією із сторін в будь-який час вживається комплекс заходів ОБСЄ, СЦКК (вони також виписані), аж до термінового повернення військ на вихідні позиції. Оскільки дистанція в 1 кілометр дозволяє сторонам самостійно надійно контролювати територію, в тому числі вогневими засобами, «сюрприз» протилежної сторони неможливий», – наголошує він.

Як повідомлялося, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що якщо українська сторона відповідно до підписаної в Мінську Рамкової угоди про розведення сторін відведе озброєння на кілометр від Станиці Луганської, місто можна втратити. За словами голови області, ватажок «ДНР» Олександр Захарченко наполягає на тому, щоб Україна першою почала відведення своїх сил.

Читайте також: ОБСЄ опублікувала повний текст нової угоди про розведення сторін на Донбасі

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

Підготовка до розведення сил стартувала 22 вересня.