Мар’яна Беца відреагувала на резонансні заяви Угорщини про блокування участі України у саміті НАТО

20 Березня 2018, 16:56

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца висловила сумнів щодо можливостей Угорщини заблокувати розвиток двосторонніх відносин Україна – НАТО.

 

"Я не думаю, що Угорщина може заблокувати на рівні НАТО двосторонні відносини… Дуже шкода, що перед виборами в Угорщині передвиборна риторика перемагає над тими двосторонніми відносинами і тими позитивними їхніми складовими", – сказала вона 20 березня.

 

Беца також зазначила, що українська сторона відкрита до діалогу.

 

"Це свідомі політичні маніпуляції та відверте перекручування реальності. Нам шкода, тому що ми конструктивно налаштовані на діалог із будь-яких питань…Ми постійно намагаємося взаємодіяти з наші угорськими колегами і через посольство, і на різних міжнародних майданчиках", – пояснила Беца.

 

Речниця також зауважила, що розміщення на Закарпатті батальйону українських військ можливе з міркувань безпеки та з метою уникнення провокацій.

 

"Розміщення тих чи інших батальйонів українських військових на території суверенної держави – це особиста справа цієї держави і суверенне право цієї держави. Звичайно, нас турбують постійні останнім часом провокації на території Закарпаття", – зазначила Беца.

 

Як повідомлялося, 20 березня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про намір блокувати участь президента Петра Порошенка у саміті НАТО, який призначений на липень 2018 року, якщо Україна не змінить закон про освіту. Крім того, він висловив стурбованість щодо намірів Міністерства оборони України відновити військову частину у Берегові (Закарпатська область). 

 

Такі заяви встиг прокоментувати заступник міністра закордонних справ Василь Боднар. Він назвав "маніпуляцією" заяви глави МЗС Угорщини Петера Сіярто щодо українського закону про освіту.