Макрон запланував зробити французьку основною мовою ЄС

15 Червня 2018, 12:28

Президент Франції Еммануель Макрон планує зробити французьку мову основною у всій документації Європейського союзу. Про це 14 червня повідомила газета The Wall Street Journal.

 

За даними видання, у Парижі розраховують, що вже під час переговорів Великої Британії про вихід з Євросоюзу основною мовою у всій документації ЄС стане французька.

 

Уперше свої ідеї Макрон озвучив у березні в День французької мови. Тоді він заявив, що домінування англійської мови не є неминучим для ЄС і закликав повернутись до стану речей, які існували до 1973 року, коли саме французька була головною у діловодстві.

 

Окрім Макрона, перехід до французької підтримує офіційний представник Франції в ЄС Філіп Легліз-Коста, котрий  в квітні відмовився брати участь в нараді з питань бюджету, оскільки вона велася англійською мовою.

 

Підтримує перехід на французьку і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, котрий вже заявляв, що не бачить причин, за якими мова Шекспіра має бути вищою за мову Вольтера.

 

Проте видання додає, що насправді англійська є найпопулярнішою мовою в ЄС, де офіційними вважаються 24 мови.

 

Нагадаємо, 5 червня президент США Дональд Трамп і президент Франції Еммануель Макрон провели телефонну розмову, де Макрон розкритикував введення мита на товари з ЄС, Канади та Мексики, які ввели Сполучені Штати, та міграційну політику Білого дома.