Американський сенатор-республіканець, член сенатського Комітету з питань Збройних сил США Джон Маккейн не зможе увійти до складу Міжнародної консультативної ради з питань реформ в Україні через норми Конституції США. Про це він повідомив 14 травня у заяві, розміщеній на своєму сайті.
«Я мав честь отримати пропозицію приєднатися до Міжнародної консультативної ради з питань реформ в Україні, форуму для обговорення шляхів забезпечення територіальної цілісності та безпеки України, а також підтримки демократичного майбутнього країни на тлі російської агресії, – зазначив Маккейн. – Однак, згідно з положеннями Конституції США щодо взаємодії членів Конгресу з іноземними урядами, я зобов'язаний відхилити це запрошення».
«Я глибоко пишаюся бути другом України в боротьбі проти розчленування суверенної держави Владіміром Путіним. Як і з перших днів Майдану, я буду продовжувати робити все від мене залежне, щоб зупинити російську агресію, і стояти пліч-о-пліч з вільною Україною, підтримуючи зусилля цієї нової ради, уряду і народу України в ці важкі часи», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що 13 травня своїм указом президент України Петро Порошенко затвердив склад Консультативної міжнародної ради реформ в складі 8 осіб.
Головою ради призначений Міхаіл Саакашвілі, президент Грузії у 2004-2007 і 2008-2013 рр. Також до складу ради входять: Карл Більдт – прем'єр-міністр Королівства Швеція в 1991-1994 рр., міністр закордонних справ Королівства Швеція в 2006-2014 роках; Елмар Брок – голова Комітету Європейського парламенту у закордонних справах; Мікулаш Дзурінда –прем'єр-міністр Словацької Республіки в 1998-2006 рр.; Андрюс Кубілюс – прем'єр-міністр Литовської Республіки в 1999-2000 і 2008-2012 рр.; Андерс Ослунд – старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона (США), професор; Яцек Саріуш-Вольський – член Європейського парламенту.
Також нагадаємо, орган було створено 13 лютого цього року.