НОВИНИ

Порошенко призначив Саакашвілі головою Дорадчої міжнародної ради реформ

Це консультативний орган, основним завданням якого є напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо здійснення реформ на основі кращого міжнародного досвіду.

Указом від 13 лютого президент Петро Порошенко створив Дорадчу міжнародну раду реформ та призначив її головою Міхаіла Саакашвілі. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, Дорадча міжнародна рада реформ — консультативний орган, основним завданням якого є напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо здійснення та упровадження в Україні реформ на основі кращого міжнародного досвіду. Рада залучатиме іноземних експертів до реформування українського законодавства, а також підвищуватиме рівень міжнародної підтримки України.

«Ми досить довго думали, як краще використати знання, досвід та унікальні ноу-хау Саакашвілі. В Грузії він зміг реформувати фактично усі сфери економічного, політичного та суспільного життя. Той шлях, який ми лише розпочали минулого року з Революції Гідності, наші сусіди проторували та перевірили. І вони готові ділитися з нами своїм досвідом. Донедавна Міхеїл був, по суті, позаштатним консультантом України з питань реформ. І сьогодні, нарешті, він отримає офіційний статус», - сказав президент.

«Міхаіл стане представником України за кордоном та, одночасно, представником міжнародної спільноти в Україні. Ми впевнені, що саме він зможе налагодити двосторонню комунікацію між Україною та світом з питань реформ — залучити найкращий іноземний досвід та гідно представляти нашу роботу за кордоном»,— відзначив Порошенко.

«Я вірю, що український народ заслуговує набагато більше: більше свободи в економічній діяльності, більшого відчуття справедливості і людяності з боку держави, таку систему державних функцій, в якій будуть менеджери, замість державних чиновників, а держапарат буде надавати сервіс і захищатиме від корупції та несправедливості. Для мене велика честь поділяти вашу віру у краще майбутнє, а також із сьогоднішнього дня бути офіційно часткою наших спільних зусиль»,— прокоментував своє призначення Саакашвілі.

Положення та склад ради визначатиме її голова. Міжнародна дорадча рада реформ працюватиме у тісній зв’язці з Національною радою реформ, а її голова стане членом Національної ради.

Саакашвілі народився в Тбілісі, проте закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Відомий політичний діяч та реформатор, екс-президент Грузії, людина, що володіє чотирма освітами та сімома мовами, в тому числі й українською. За часів президентства Саакашвілі Грузія посідала восьме місце в світі за простотою відкриття бізнесу, сьоме місце - з отримання прав на будівництво, друге місце - за легкістю реєстрації прав власності, п'яте місце - з отримання кредитів, двадцяте - за рівнем захисту інвесторів. Для роботи на новій посаді Саакашвілі не потрібне українське громадянство, він залишиться громадянином Грузії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.