Згідно з дослідженням, такої думки дотримуються 49% опитаних, однак 22% вважають, що користь від допомоги таки буде.
Ще 29% росіян не змогли відповісти на це питання.
На думку опитаних, користь буде полягати в тому, що відносини між країнами покращаться (7%), крім того, серед потенційних позитивних результатів – зміцнення економічного співробітництва, розвиток спільних підприємств (3%), а також поліпшення торговельних відносин між Україною і Росією (2%) і можливу відмову України приєднатися до Євросоюзу та блоку НАТО (2%).
Близько 40% опитаних наполягають на там, що допомога Україні робити не слід було, з ними не згодні 31% респондентів, ще близько 29% не змогли відповісти на запитання. Ті, хто вважає, що рішення надати допомогу Україні було правильним, наводять такі аргументи: "це братська країна, ми слов'яни" (7%), "важливо, щоб Україна була ближче до Росії, ніж до Заходу" (4%), "це наші сусіди "(3%), "потрібно допомагати, більше Україні ніхто не допоможе"(3%).
А ті, хто не схвалюють допомогу Україні, вважають, що в Росії люди живуть бідно, і в країні вистачає своїх проблем (18 %), що Україна – інша держава, і тому самі повинні вирішувати свої проблеми (3%). Ще 3% переконані, що Україна погано ставиться до Росії і не оцінить допомогу РФ, а ще 3% думають, що логічніше було б знизити ціни на газ для росіян.
При цьому 54% опитаних заявили, що добре ставляться до України, 35% байдуже, 7% – погано, 4% не змогли відповісти.
Опитування було проведено 29 грудня 2013 в 43 суб'єктах РФ, 100 населених пунктах, серед півтори тисяч респондентів. Статистична похибки не перевищує 3,6%.
Як відомо, 17 грудня в Москві Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. При цьому Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.
На думку експертів, українська влада протягом трьох років лише імітувала наміри вирішити питання енергоефективності та енергозаощадження, розширення газовидобутку в Україні.
Читайте також: Між стабільністю та інстинктом самозбереження. Янукович пішов назустріч проросійському лобі