Майже 900 в’язнів з ОРДЛО просять перевести їх на підконтрольну територію – Денісова

13 Листопада 2018, 16:59

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що на умови утримання в тюрмах на окупованому Донбасі скаржаться близько 900 ув'язнених громадян України. про це йдеться у повідомленні на її сторінці у Facebook у вівторок, 13 листопада.

 

"Дійсно, ці особи вчинили злочин, але вони все ж таки громадяни України і потребують нашого захисту. До Офісу Уповноваженого вже найшло 895 звернень від родичів та самих ув’язнених щодо їх повернення. Бажаючих повернутися значно більше, вони просто бояться написати такі звернення через залякування керівництва колоній. Засуджені скаржаться, що не можуть скористатися умовно-достроковим звільненням, не можуть звернутися з заявою про порушення їх прав, не бачаться з рідними. Це свідчить про одне – про кричуще порушення їхніх прав та свобод, і це можна кваліфікувати як злочини проти людяності.

 

За словами омбудсмена, ув’язнених тримають в повній антисанітарії, не надають медичної допомоги, використовують як дармову робочу силу та змушують брати участь у незаконній діяльності НЗФ.

 

"Україна, безумовно, готова забрати усіх в’язнів. Однак, «окупаційна влада» повністю гальмує цей процес", – наголосила Денісова.

 

Нагадаємо, 20 жовтня Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що прогрес у питанні звільнення українських політв'язнів, яких утримує в місцях позбавлення волі Російська Федерація, відсутній.