НОВИНИ

Прогрес в питанні звільнення політв'язнів у РФ відсутній - Денісова

За словами Денісової, в ході зустрічі сторони темі політв'язнів було присвячено основну частину розмови.

Прогрес у питанні звільнення українських політв'язнів, яких утримує в місцях позбавлення волі Російська Федерація, відсутній. Про це написала на своїй сторінці в Facebook Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова.

 

За словами Денісової, в ході зустрічі сторони темі політв'язнів було присвячено основну частину розмови.

 

"Домовленості про синхронному взаємне відвідування не реалізовані. РФ досі не надала можливості провести зустрічі", - додала омбудсмен.

 

"Турбйорн Ягланд вже звертався до Президента РФ про звільнення Олега Сенцова хоча б з гуманітарних підставах. Я вдячна за це, але поки український режисер продовжує страждати в колонії в Лабитнангі", - підкресила Денісова.

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою, заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.