Кількість осіб, які приєдналися до позову в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) проти Російської Федерації та особисто президента РФ Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини. Про це у п'ятницю, 1 лютого, повідомив в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы" адвокат Джеррі Скіннер, який подав від імені родичів жертв збитого в небі над Донбасом улітку 2014 року малазійського "Боїнга" позов.
"Починали ми роботу з невеликою кількістю громадян Малайзії та Австралії, з якими від самого початку я встановив контакт. Тепер до нас приєдналася велика кількість родичів загиблих, і наш позов став найбільшим. Ми були б раді, якби решта громадян до нас приєдналися. Вони можуть зв'язатися зі мною, і я поясню, що потрібно зробити, адже цією роботою охоплені поки що не всі, хоча залишилося набагато менше. Разом із родичами у нас у позові наразі 291 людина", – сказав він.
При цьому, за словами адвоката, сума компенсації перевищує $330 млн.
Також Скіннер зазначив, що у Страсбурзькому суді він має намір домагатися для людей, які втратили близьких у збитому літаку, по $10 млн за кожного загиблого. Жертвами тієї трагедії стали 298 осіб, переважно голландці.
Водночас, на уточнювальне запитання ведучої про те, що тепер загальна сума виплат за позовом до Росії може сягнути близько $3 млрд, адвокат відповів: "Так".
Як повідомляли, Нідерланди готові надати безкоштовну юридичну допомогу родичам загиблих під час катастрофи малайзійського «Боїнга» на Донбасі у 2014 році.
Раніше український уряд підтримав міжурядовий меморандум щодо фінансування судового переслідування винних у катастрофі рейсу MH17 на Донбасі.
Нагадаємо, 17 вересня начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Нікалай Паршін заявив, що ракета зенітно-ракетного комплексу "Бук", яка збила у 2014 році малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, була виготовлена у місті Далгапрудній, що у Московській області, у 1986 році і відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ. У свою чергу, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявив про неправдивість заяви Міністерства оборони Росії про те, що ракета, з якої у 2014 році над Донбасом був збитий малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, нібито має українське походження.
7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17. 12 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №0194, який ратифікує угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року.
Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.
Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.