Барак Обама не поспішає впроваджувати жорсткіші санкції проти Москви та не допомагає Україні більш активно, бо це буде неприємно Меркель і тим представникам громадської думки в США, які вважають, що європейці самі мають краще захищати свої інтереси. Про це в черговому номері "Українського тижня" пише журналіст Майкл Бініон.
"Вашингтон від нового протистояння з Москвою втратить менше, ніж його союзники. Сполучені Штати не залежать від торгівлі з РФ або енергоносіїв, тож можуть вимагати нових жорстких санкцій проти Москви без шкоди власним інтересам", – зауважує Бініон.
Водночас, на думку автора, велика проблема Обами в тому, що він "балансує між двома стільцями".
"Якщо (Обама – Ред.) обстоюватиме жорсткішу позицію та нові санкції проти Москви, це буде неприємно для Меркель і тих, хто вважає, що дипломатії потрібно дати ще один шанс. Окрім того американський лідер боїться, що відкрита конфронтація з Москвою заважатиме йому домовлятися з Іраном або вести переговори про мир у Сирії", – надає перший аргумент Бініон.
Крім того, навіть засудивши вголос російську агресію, Обама не хоче посилати великий контингент військ США до Європи на підкріплення НАТО, бо знає, що "скаже громадська думка в його країні: європейці повинні краще захищати власні інтереси. Квазіізоляціоністську політику Обами широко засуджують американські праві, але вона загалом популярна в суспільстві, втомленому участю у війнах за кордоном", – продовжує свою аргументацію журналіст.
Більше того, як зауважує Бініон, суспільство на Заході не вітає збільшення видатків на оборону.
"Якщо Альянс хоче реально стримати Москву, потрібно зробити набагато більше для підсилення особового складу його війська, озброєнь і злагодженості. А Захід знає, що захист України може обійтися дуже дорого – у плані не лише нових мілітарних витрат, а й надання Києву постійної фінансової підтримки для порятунку економіки", – резюмує він.
Детальніше текст матеріалу "Лідер мимоволі" читайте в черговому числі "Українського тижня" (№8).