Український тиждень № 8 (380) від 26 лютого, 2015

Зміст номеру:
Якби діяльність влади оцінювалася на якійсь уявній біржі, то ми спостерігали б на ній таке падіння, поряд із яким нинішнє знецінення гривні, ба навіть інфляційні рекорди Зімбабве чи Німеччини після Першої світової, видалися б скромною провінційною метушнею.
Дмитро Крапивенко
Політика
Причини любити Росію в кожного свої, як і симптоми цього захворювання. У німців воно спадкове, через гени або перехресне запилення. Проявляється комплексом провини, вдячності чи часткою в Газпромі.
Роман Малко
Авторські колонки
Ініціатива введення миротворців на Донбас видається проявом відчаю в умовах, коли традиційний арсенал стримування повзучої російської експансії засвідчив цілковиту неспроможність
Олександр Крамар
Політика
В інтерв’ю Тижню Іван Міклош, колишній віце-пре­­м’єр Словаччини, а тепер радник міністра фінансів України, розповів про реформи у своїй країні та висловив власне бачення необхідних перетворень у нашій державі.
Любомир Шавалюк
Економіка
Клієнти ресторану Ebony в Дубаї дивляться меню, роб­лять замовлення, показують партнерам презентацію за чашкою кави, а потім викликають таксі просто з інтерактивного столу, що більше нагадує велетенський планшет. Сервіс Grammarly виявляє і виправляє граматичні помилки в англійських текстах: ним користуються студенти, письменники, журналісти й бізнесмени в усьому світі.
Анна Корбут, Василь Задворний
Суспільство
У чому сила і слабкість багатонаціонального складу російської армії
Ярослав Тинченко
Суспільство
Тиждень поспілкувався з Олексієм Скрипником, народним депутатом від партії «Самопоміч», у минулому генеральним директором ІТ-компанії ЕLEKS, про роль держави в розвитку
Ольга Ворожбит
Суспільство
ІТ-фриланс – дуже поширена форма зайнятості серед українських програмістів. Дистанційованість від корупційного бізнесу й від офісної роботи як такої робить це ремесло вельми привабливим
Богдан Буткевич
Суспільство
У битві за талановитих програмістів інші галузі можуть повчитись у Кремнієвої долини
The Economist
Суспільство
Українських інженерів у світі знають як винахідливих спеціалістів, що не бояться висловлювати власну думку, не чекають, склавши руки, поки хтось скаже їм, що робити.
Еммі Ґенґлер
Авторські колонки
Нинішні хайтек-мільярдери мають багато спільного з попереднім поколінням «акул капіталізму»
The Economist
Суспільство
Щоб покращити якість навчального процесу в Україні, Міністерству науки і освіти варто уважніше придивитися до європейського та американського досвіду викладання гуманітарних і суспільних наук у технічних університетах
Євген Перегуда
Суспільство
Через конфлікти Британії з ЄС та певний ізоляціонізм США надії Заходу на мирне врегулювання кризи зосередилися на Анґелі Меркель
Майкл Бініон
Світ
Реформи в Грузії, що радикально змінили країну, – одна з тем, які найбільше хвилюють українців. Посилання на грузинський досвід ми звикли чути досить часто. Одні вимагають реалізувати в Україні такий самий алгоритм перетворень і домогтися аналогічного ефекту. Інші, навпаки, кажуть про провал реформ Саакашвілі й стверджують, що в нас досвід Грузії не може бути застосовний. Часом оцінки тамтешніх реформ так різняться, що не відразу можна зрозуміти, що мову експерти ведуть про одну й ту саму країну.
Денис Казанський
Світ
Наближається річниця перебування нашого багатостраждального Криму під російською окупацією. В особистому житті тих із нас, чиє існування стало схожим на життя в підпіллі, це безпрецедентний і навіть катастрофічний досвід. Але цар Соломон казав ще кілька тисячоліть тому: «Немає нічого нового під сонцем». У Криму, певно, споконвіку не було покоління, яке не відчуло б на собі окупації. Навіть у нещодавні золоті роки тут були деякі оригінали, котрі й тоді воліли вважати себе «окупованими».
Лесь Терен
Суспільство
Коли починаєш говорити про власне життя, зазвичай перше, що спадає на думку, – це тверді фрази, на які опираєш особистий досвід, як на стару милицю в куточку. Щось на кшталт «народився», «закінчив виш», «вийшла заміж», «двоє дітей» тощо. Це завжди виручало нас, еге ж? Але я не назву вам навіть власного імені. Усе моє свідоме життя звелося до нехитрих псевдонімів та масок замість справжнього фото в соціальних мережах. Це стало можливим після того, як на моїй землі замість синьо-жовтих прапорів замайоріли штандарти «ДНР», а сам я перетворився на своєрідного вигнанця.
Станіслав Васін
Суспільство
Антикорупційне агентство Румунії нарешті «погнало хвилю»
The Economist
Світ
На жаль, ситуація в Україні підтверджує, що всі спроби вести дипломатичні переговори з Російською Федерацією, які робилися до цього, призводять лише до подальшого розгортання конфлікту й того, що країні ще довго загрожуватимуть порушення її територіальної цілісності та суверенітету. Очікування, що економічні санкції Заходу проти Росії та заборона в’їзду до ЄС і США російським урядовцям допоможуть зупинити кремлівську агресію проти сусідньої держави, виявилися небезпечною політичною наївністю.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
П’єса «Тіт Андронік» вважається найгіршим твором Шекспіра. Таким поганим, що є навіть сумніви, чи він автор
Олена Стяжкіна
Культура
Американська кіноакадемія поки що не готова сприймати новаторські фільми
Катерина Барабаш
Культура
Оплесків не було. А мали бути: платня нашого прем’єр-міністра за січень становила 8,5 тис. грн. Добровільно, за власним бажанням, засвідченим відповідною заявою, Арсеній Петрович відмовився від усіх надбавок. Це істотна жертва: ще в травні очільник та члени уряду отримували на руки по 17–18 тис., коли долар, зауважте, був по 11,5. Але щось заважає сприймати цей жест як торжество демократії. Мабуть, я цинічна людина, але не бачу тут нічого, крім популізму в первісному сенсі цього слова.
Юрій Макаров
Авторські колонки