Майкл Бініон: Новий міністр фінансів Великої Британії став політичною сенсацією в уряді Джонсона

6 Серпня 2020, 13:33

Новий міністр фінансів Великої Британії Ріші Сунак, який на тлі епідемії коронавірусної хвороби намагається врятувати економіку від краху, став політичною сенсацією в уряді Боріса Джонсона. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

За його словами, Сунак молодий, елегантний, розумний, компетентний і красивий, як кінозірка. Він був майже не відомим до лютневого призначення на високу посаду, проте нині є надзвичайно популярним міністром в уряді й затьмарює самого прем’єра. Уже лунають спекуляції щодо того, що одного дня Ріші Сунак зможе замінити Джонсона.

 

Бініон зауважує, що в такому разі це стане дивовижею не тільки для Великої Британії, а й для всієї Європи. Сунак — син індійських іммігрантів зі Східної Африки. Якщо він очолить країну, то стане першим європейським лідером неєвропейського походження.

 

«Лео Варадкар, нещодавній прем’єр-міністр Ірландії, наполовину індієць, син індійського лікаря. Проте ніхто з темношкірих, індійців, китайців, арабів чи інших осіб неєвропейської зовнішності досі не досяг політичних вершин, попри зростання впливу представників етнічних меншин серед політиків Франції, Німеччини й Італії», — пише журналіст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»