Український тиждень № 32 (664) від 5 серпня

Зміст номеру:
Володимир Зеленський давно симпатизує першому президентові Леоніду Кравчуку. Це стало зрозумілим іще до того, як сам нинішній глава держави отримав посаду. У відомому презентаційному інтерв’ю Дмитру Гордону під час виборчої кампанії Зеленський видав Кравчуку найбільше компліментів порівняно з іншими носіями влади, зокрема й олігархами.
Андрій Голуб
Політика
Як пандемія COVID-19 вплинула на долю українських політв’язнів у Росії
Станіслав Козлюк
Світ
Чому ініціативи «слуг» можуть підірвати економічне відродження України
Олександр Крамар
Економіка
Що означає звернення до дирижизму у виконанні нинішнього уряду
Любомир Шавалюк
Економіка
Пандемія як привід дискредитувати Захід методами російської пропаганди
Вікторія Романюк
Пандемія. Герої та антигерої
Міський голова — посада, мабуть, найменш залежна від примх центру. Вся виконавча вертикаль на рівні областей і районів перебуває під контролем президента, тому ротації в ній — явище буденне.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Восени Україну очікують місцеві вибори. Зважаючи на наслідки торішніх президентських та парламентських перегонів, цілком імовірно, що владу на місцях теж може очікувати повне перезавантаження.
Роман Малко
Політика
Образ політичних важковаговиків, якого набувають голови українських міст, поки що не підкріплений успіхом на загальнонаціональному рівні
Андрій Голуб, Максим Соловйов
Інфографіка
Образ політичних важковаговиків, якого набувають голови українських міст, поки що не підкріплений успіхом на загальнонаціональному рівні
Андрій Голуб
Політика
Хто і як керує підконтрольними частинами Донеччини й Луганщини
Єлизавета Гончарова
Політика
24 липня понад 70 працівників найбільшого угорського незалежного інтернет-порталу Index написали заяви на звільнення.
Ольга Ворожбит
Світ
У майбутньому в Європі замість трьох бойових літаків має бути один супервинищувач. Нова інформація та повідомлення свідчать, що європейський альянс довкола літака готує технологічний стрибок без американських технологій
Ґергард Геґманн
Світ
6 серпня минає 75 років від атомного бомбардування Хіросіми. Ця дата — згадка не лише про 200 тисяч цивільних жертв першого в історії атомного удару, а й засторога перед неймовірною небезпекою, що нависла над усім людством у час атомного озброєння.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Демократію легко сприймати як належне. Лівим її засади можуть видаватися застарілими: фіговий листок для імперіалізму й інші види несправедливості. Правда — це фікція. По-справжньому важать питання про владу й ідентичність. Конфлікт неминучий. Правосуддя настане, коли слабкі нарешті візьмуть гору над сильними. Абстрактні питання про справедливість можуть почекати, нехай навіть вічно.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чи стане новий міністр фінансів Ріші Сунак конкурентом чинного прем’єра Великої Британії Боріса Джонсона
Майкл Бініон
Світ
Чому носіння масок у громадських місцях — найлегший спосіб запобігти поширенню коронавірусу
Олег Фея
Пандемія. Герої та антигерої
Назва книжки «Майбутнє, якого ми прагнемо» народилася з теми засідання Генеральної Асамблеї ООН 2020 року.
Вахтанг Кебуладзе
Авторські колонки
У минулому дописі (див. Тиждень, № 31/2020) було порушено тему Фаустового двоєдушшя.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як сто років тому Армія УНР разом з поляками обороняла Замостя від будьонівців і врятувала Варшаву
Ярослав Тинченко
Історія
На виправдання політкоректності
Катерина Барабаш
Культура
Коли ще в шкільному віці Геннадій Киркач цікавився нумізматикою, то навряд чи тоді думав, що пристрасть до старожитностей колись зробить його власником музейного комплексу, до того ж власноруч зібраного й відновленого. Тепер, коли він водить екскурсантів по своєму под­вір’ю в селі Маяки Слов’янського району на Донеччині, то може розповісти й показати так багато, що йому позаздрив би будь-який професійний музейник.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Тижневий виїзд на північ провінції Онтаріо був найкращим подарунком на мій 66-й день народження, який могла запропонувати мені донька. Лише чотири години швидкої їзди машиною — і добуваєшся до одного з можливих природних раїв — долини річки Мадаваска, де повно сотень мальовничих озер, що тиснуться між пагорбами, укритими густими лісами.
ОНУХ
Авторські колонки